Etiket: karakter

Alfabe Nasıl Oluşmuştur?

Mısır hiyeroglifleri gibi erken dönem yazı sistemleri, aşırı derecede hantaldı ve öğrenmesi oldukça zordu. Bu sistemler, bir fikri veya sözü temsil eden her sembolüyle binlerce karaktere sahipti.

Masallar: Ruhun İçindeki Gizli Krallığımız

Milyonlarca insan ruhu, masallardaki motifleri ilk gelişim çağlarında özümser ve bu motifler insanın tüm karakterini etkileyen duygularına bir yön verir.

Adalet Nedir?

Herkes adalet sözcüğünü bilir, fakat yüreğinde adalet duygusu uyanmış, doğası itibarıyla adil olan insan çok nadir bulunur. Genellikle herkes, böyle olmaktan çok uzak olsa da, adil olduğunu iddia eder.

Karakter Şöhretten Daha Önemlidir

İyi bir kişi olmanız ve sorumluluklarınızı yerine getirmeniz, şöhretli ve güç sahibi biri olmanızdan daha iyidir.

Maskemiz

Gerçekte kişiliğin bir yanı, insanın öteki kişilerle ilişkilerinde aldığı tavır, gösterdiği davranış, başka bir deyişle, taktığı maskedir.

Her Şeyi Kontrol Edemezsiniz

Mutluluk ve özgürlük, bir tek ilkenin açık seçik anlaşılmasıyla başlar: bazı şeyleri kontrol edebiliriz, bazı şeyleri edemeyiz.

Trajedi Anlayışımızın Kayboluşu

Willie, toplumun ona öğrettiklerini ciddiyetle kabullenmiş; yorulmak nedir bilmeden çalışmanın ve ekonomik gücün tek gerçek olduğuna inanan ve insanın doğru mevkilerde doğru insanları tanıması durumunda sırtının yere gelmeyeceğine ikna olmuş bir adamdır.
11,274BeğenenlerBeğen
502TakipçilerTakip Et

Popüler Yazılar