Avuç Dolusu Vitamin Hapı İçmektense Bir Elma Yemek

0
251

Güz ve kış ayları boyunca birçok uzman, vücudumuzun tüm sistemlerinin normal çalışması için ihtiyacımız olan vitamin, mikro-element ve diğer temel besin maddelerini vitamin haplarından veya besin takviyelerinden günlük olarak almamızı önerir. Özellikle, solunum yolu hastalıkları ile tüm olası enfeksiyonları bertaraf etmek için yeterli miktarda C vitamini almak çok önemli. Aynı zamanda sarımsak, ginseng, aloe vera ve diğer doğal yiyeceklerden veya şifalı bitkiler gibi doğal kaynaklardan gereken vitamin ve besin maddelerini almanın sentetik vitamin hapları almaktan çok daha iyi olduğu açık. Ya bu eşsiz doğal vitamin kaynaklarını her gün tüketmek mümkün değilse ne yapmalı?

Cornell University’den uzmanlara göre, günde sadece bir elma yemek vücudumuza inanılmaz miktarda C vitamini sağladığı gibi doğal antioksidanları, polifenolleri, flavonoidleri ve diğer bitkisel besin maddelerini de sağlıyor.

Bilim insanları, küçük bir elmanın sağlığınız ve bağışıklık sisteminiz üzerinde yaklaşık 1,500 mg doğal C vitaminine eşdeğer bir etkisi olabileceğini ileri sürüyorlar. Bu doz, eczanelerimizde, kozmetik ve sağlık bakım ürünü satan mağazalarında mevcut olan vitamin takviyelerinin çoğundan çok daha yüksektir. Elmanın bahsedilen besinsel faydalarına ek olarak, bu meyvenin virüs, iltihaplanma, alerji ve hatta kanser önleyici gibi inanılmaz özelliklere sahip olduğu ortaya çıkarıldı.

Bir ilginç gerçek daha var. Yapılan bir araştırma, elmanın tüm bu etkilerinin elmadaki bütün kimyasal bileşenlerin ve iyileştirici elementlerin ortak hareket etmesi sonucu ortaya çıktığının düşünülmesi gerektiğini gösterdi. Bundan dolayı, bilim insanları, soğuk algınlığını ve diğer solunum yolları sorunlarını önlemede zengin besinsel değeri ve kimyasal içeriği ile elma yemenin, bildiğiniz C vitamini hapı almaktan çok daha etkili olduğunu söylüyorlar. Sağlıklı bir beslenme ve bir dolu fiziksel hareket ile birleştiğinde, havuç, kırmızı pancar, pırasa, soğan, turp gibi kök sebzelerle tahıl kadar elma, armut, ayva gibi doğal vitamin ve mineralleri organik kaynaklardan tüketmek, her gün bir avuç dolusu diyet ve vitamin hapı içmekten çok daha etkili olacaktır.

KaynakÖzgün
Avatar
Midelerimizi hayvan mezarlığı yapmayalım!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz