Etiket: medeniyet

Artemis mi Olsam, Afrodit mi?

O dişil, yaşam kadar canlı, saf güzellik ve aşk olan kadın, bugün Anadolu’da kadınlığını ezmiş, silikleşmiş, elden gelse içsesini boğup atacak hale gelmiş.

Hammurabi Yasaları Nedir?

Hammurabi kanunu, Yakın Doğu’daki çoğu antik medeniyetlerce kullanılan karmaşık bir yazı sistemi olan çivi yazısı ile yazılmıştır. Çağdaş bilginler, çiviyazısı karakterlerini 1835 yılına dek çözememişlerdi.

Günümüzde Modern Bilim ve Psikoloji

Yaratıcı çıkışları yapmayı başarabilenler, isimleri sonraki nesillere ulaşabilenler, yeniliğe gerçekten açık olabilen insanlardır. Bu açıklık yaratıcı insanı doğal olarak profesyonel açıdan ortodoks olmayan ve kültürel açıdan gelenekdışı alanlara taşımıştır.

Yılan mı Oyundan, Oyun mu Yılandan?

Farklı arzular uğruna yeni medeniyetler yaratıp onlarla oynayabilir miyiz acaba? Ama canlı canlıya bunu yapar mi? Yapabilme potansiyelimiz, motivasyonumuz olur muydu? Bunları düşünmek bile yorucu.

Güneş Banyosunun Faydaları

Medeniyetin giysileri, insanların temiz hava ve güneş ışınının hayat verici gücünden yararlanmasını olanaksızlaştırmıştır ki bu güç, sağlık ve mutluluğun temel taşıdır

Yeryüzü Cennetinin Sihirli Formülü: Meyve Diyeti

"Cennete giden yol boğazdan geçer". Fakat meleklerin alevli kılıçlarla koruduğu o kapıdan geçebilmeniz için önce orucun ve şifalı diyetin Araf'ından (arındırıcı ateşten) geçmek zorundasınız.

Sihirli Ayna

Kendi kendinizin doktoru olmak istiyorsanız veya insanları ilaçsız iyileştirmek istiyorsanız, gerçeği öğrenmeniz ve hastalığın ne olduğunu bilmeniz gerekir.
10,861BeğenenlerBeğen
461TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar