Etiket: Nefes

Aşamalı Gevşeme Tekniği

Kendinizi rahat bırakın, gözlerinizi kapatın ve dikkatinizi nefesiniz üzerinde yoğunlaştırmaya başlayın.

Mantra Nedir?

Bir mantra tek bir kelime olabildiği gibi, iki kelime veya tüm bir cümle de olabilir. Daima bir kelime veya bir deyiş olan mantra kuvvet yüklüdür ve kendi içeriğini gerçekleştirir.

Sükut Altındır

Günümüzde, modern hayatın çok çeşitli baskıları ve kronik stresleri yüzünden, birçok insan “motor ağız” sendromunu yaşamaktadır.

Yaratıcılık Olmadan Özgürlük Boşunadır

Bir yaratıcı olmak zorundasın. Özgürlüğünü tatmin edecek bir yaratıcılık bulmak zorundasın; yoksa özgürlüğün boştur. Ya bir şey keşfetmelisin ya da yaratmalısın.

Yaşam Gücü Nedir?

Yaşam gücü canlı bir yaşam akımıdır ve insanın hayal edemediği bir zekayla çalışır. Yaşam gücü tüm canlılarda mevcuttur.

Basit Meditasyon Örnekleri

Elişi yapmak da bir meditasyon şeklidir. Sakince oturup elimizle bir şeyler yapmak bizi rahatlatır. Yün örmek, nakış işlemek veya dikiş dikmek gibi el uğraşıları maalesef toplumumuz tarafından kadınlara özgü işler olarak kabul edilirler.

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Meditasyon nasıl yapılır? Meditasyon, bir araçtır. Stresle başa çıkmamıza, beden sağlığımızı güçlendirmemize, kronik ağrılarımızı geçirmemize, daha iyi uyumamıza, daha mutlu hissetmemize, daha huzurlu olmamıza ve anda olmamıza yardımcı olan muhteşem bir araçtır.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar