Etiket: Sessizlik

Yaratıcılık Olmadan Özgürlük Boşunadır

Bir yaratıcı olmak zorundasın. Özgürlüğünü tatmin edecek bir yaratıcılık bulmak zorundasın; yoksa özgürlüğün boştur. Ya bir şey keşfetmelisin ya da yaratmalısın.

Anlayışın Doğası

Anlamak, katılmayı gerektirir; anlamak kendini yok etmek için cesaret gerektirir. Anlamak, yok olmaya hazır, çok maceracı bir zihin gerektirir.

İnsan İnzivaya Neden Çekilir?

Çok az bir ortak tecrübeyi paylaştıktan sonra münzeviyane bir hayatı tercih edecektir, hatta eğer büyük bir ruha sahipse, büsbütün yalnızlığı seçecektir.

Bedeninizi Dinlendirin

Yeterince dinlenmenin bir başka yönü de, bir şey yapmamak için, sadece olmak için zaman ayırmaktır. Bir şey yapmadığımızda yalnızca bedenimizi değil, zihnimizi ve duygularımızı da dinlendiririz.

Hiçbir Şeyi Yargılama, Her Şeyi Olduğu Gibi Kabul Et

Sadece "hiçbir şeyi yargılama, her şeyi olduğu gibi kabül et" cümlesini kendimize hatırlatarak sorunsuz sıkıntısız değişebilir ve olgunlaşabiliriz.

Meditasyon Nasıl Yapılır?

Meditasyon nasıl yapılır? Meditasyon, bir araçtır. Stresle başa çıkmamıza, beden sağlığımızı güçlendirmemize, kronik ağrılarımızı geçirmemize, daha iyi uyumamıza, daha mutlu hissetmemize, daha huzurlu olmamıza ve anda olmamıza yardımcı olan muhteşem bir araçtır.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar