Metabolizma Nedir?

0
294

Metabolizma ya da “vücuttaki madde değişimini inceleyen bilim” kadar insanlığa empoze edilen daha mantıksız bir öğreti yoktur. Yanlış hücre teorisi ve oldukça saçma olan protein teorisini doğuran, bu öğretidir. Bu protein teorisi yok edilmedikçe, tüm Batı dünyası yeryüzünden silinip süpürülecek.

Vücut hücrelerinin temel öğesi olan protein maddesini yaşam boyunca sürekli olarak kullandığı ve bu yüzden de sürekli olarak yüksek oranda protein içeren besinlerle telafi edilmesi gerektiği görüşünü, oruç kürü uygulayan yüzlerce insan üzerinde yaptığım araştırmalarla açıkça çürütülmüştür.

Durum aynen şöyledir: Tıbbın metabolizma dediği şey, mide boşalır boşalmaz atık maddelerinin vücudu terk etme işlemidir. Tıp bilimi, oruç tuttuğumuz vakit, kendi etinizin öz maddesiyle yaşamaya devam ettiğinize gerçekten inanıyor. Dr. Kellogg bile vejetaryen birinin oruç tuttuğu vakit bir etobura dönüştüğünü düşünüyor. Ve natüristler de prensipte bu tıbbi yanılgıları benimsemiş görünüyor. Yaygın olan görüşe göre, insan makinesi bir dakika bile katı besinsiz, proteinsiz ve yağsız çalışamaz. Bu düşünceden yola çıkarak, oruç tutan insanın vücudundaki tüm yağların ve proteinlerin tükenerek sonunda açlıktan öleceği gibi saçma bir düşünceye varılıyor.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz