Biz Kimiz Aslında?

0
1001

Biz, insan mucizesini yaşayan muhteşem bir varlığız. Bu mavi gezegene belli bir amaçla geldik. Dünyayla paylaşacağımız, dünyaya katacağımız şeyler var. Amacımızın ne olduğunu içten içe biliyoruz, çünkü kalbimiz her zaman bizi o yöne çekiştirip duruyor, ama bu sıçrayışı yapmaktan çok korkuyoruz.

Herkes, kalbinin sesini dinlediği bir hayat yaşayabilir. Eğer kararlıysak, bizi tatmin ve mutlu eden bir yaşamı yaratmanın yolu her zaman vardır. Bu yolu seçmek ise her zaman elimizde. Sadece biz kendi hayatımızın sorumluluğunu taşıyoruz. Başkası değil…

Nasıl yapacağımızı bilmeyebiliriz. Amacımızın ne olduğunu bile bilmeyebiliriz. Bunu öğrenmenin tek yolu, harekete geçmek ve kalbimizin derinlerinde yatan amacımızın peşine düşmektir. Kendimizi iyi hissettiğimizde doğru yolda olduğumuzu biliriz. Yapmamız gerekeni yaptığımızı biliriz.

Zorluklar, yenilgiler ve korkular yolumuza çıktıkça, geçip gideceklerini biliriz. “Her işte bir hayır vardır” deriz. Tüm sorunlar bizim daha iyi, daha güçlü ve daha akıllı olmamız için başımıza gelir.

Kendimize acımak, sinirlerimizi yıpratmak veya korkularımıza kapılmak çok kolaydır. Yalnızca iki korkuyla doğduğumuzu biliyor muydunuz? Yüksek ses korkusu ve düşme korkusu. Tüm diğer korkular, sonradan öğrenilmiştir; dolayısıyla geri unutmamız da mümkündür. Korkularımızla yüzleştiğimizde kendiliğinden yok olurlar. Kendimize güvenimiz, iç disiplinimiz ve cesaretimiz artar. Güçlenmiş ve hayatımızın kontrolünü daha çok ele geçirdiğimizi hissederiz. İçimizdeki rehberin bize doğru yolda olduğumuzu söylemesinden dolayı neşe ve sevinç duyarız.

Bu dünyaya bir şeyler katmak için buradayız. Bir amacımız var. Dışarıda bu amacı gerçekleştirmemizi bekleyen insanlar var. Bizden haber bekliyorlar. Bizi engelleyen, yolumuzdan alıkoyan şeylerin üstesinden gelmemizi yürekten istiyorlar. Şimdi yaşadığımız hayat, tüm yaşamımız boyunca seçtiklerimizden oluşuyor. Eğer mutlu değilsek, yaşamımızı değiştirebiliriz. Yaşamımızı istediğimiz her türlü şekle dönüştürme gücü bizde var. Şimdi, değişim zamanıdır. Yıldızlar bir daha böyle bir araya gelmeyecek. Şartlar hiçbir zaman daha mükemmel olmayacak. O yüzden değişimin zamanı şimdi. Kendimizi kötü, gergin ve kenara fırlatılmış gibi hissettiğimiz bir sonraki sefere, kendimize biçtiğimiz değerden çok daha fazlasını hak ettiğimizi kendimize hatırlatalım. Her birimiz çok özeliz, sorun çözme makinesiyiz. Aklımızdan geçen her şeyi yapabiliriz. Evet, mümkün.  Hayallerimizdeki hayatı yaşayabiliriz. Hem de hemen şimdi.

KaynakÖzgün
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz