Etiket: madde

Doğa Saklamayı Sever

Aynı şeydir yaşayanla ölmüş, uyanıkla uyuyan, gençle ihtiyar, çünkü bunlar değişince öbürleri olur, öbürleri değişince bunlar. Soğuk ısınır, sıcak soğur, yaş kurur, kuru nemlenir. Olduğu yerde kalan bir şey yoktur.

Evrenden Ne Anlıyoruz?

Nasıl oluşmuştur, tüm kozmos büyük patlamayla beraber mi yaratılmıştır, evren genişliyor ise neyin içine genişlemektedir, evrenin sınırı var mıdır, var ise ilerisinde ne vardır, evrenin geleceği nasıl olacaktır gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışırlar.

Yerli İnsana Göre Her Şey Canlıdır

Yerli insana göre her şey canlıdır ve hayvanlarla, ağaçlarla, hatta taşlarla konuşmak mümkündür.

Batı ve Doğu Psikoloji Bilimi

Batı bilimi maddeyi temel alarak enerji ve zihnin ondan doğduğunu kabul edip araştırmasını sürdürmektedir. Tüm bilginin dış organlarımız yoluyla elde edilen izlenimlerin çözümlenmesiyle kazanılacağı sanılmaktadır.

Bilim ve Mistisizm

Batı bilimi ile Doğu düşüncesinin yakınlaşmasının yararları büyüktür. Aslında Doğu düşünce sistemi en az Batı bilimi kadar bilimseldir.

Vermek Bağlanmamaktır

Bir şey verdiğinizde kendinizi iyi hissedersiniz, çünkü o an kendinizi verdiğiniz şeyle bir hissedersiniz. Bu nedenle vermek, almaktan daha zevklidir.

Ruh Nedir ve Nerdedir?

Kuşkusuz, ruh tuhaf bir şeydir. Uzamda yer tutmaz, oysa her var olan şeyin belirli bir yeri kapladığını biliriz.

Vücudun Genel İç Görünümü

Vücudun bu artık atma çabası herkesi alarma geçirir, oysa gerçekte meydana gelen olay sadece bir iyileşme, bir arınmadır.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar