Etiket: Sevinç

Yunus Emre’ye Selam!

Tohumsuz kalan Yunus Emre eşeğine dağdan alıç, yani yabani elma, acı yalnızlıkların en tatlı dostu olan meyveyi yükler, buna karşılık biraz tohumluk buğday aramaya çıkar.

Yaşam Anlayışı

Yaşam anlayışı, varoluşumuzla ilgili en derin görüşlerimizi içeren duygusal bir formdur. Aslında, bilinçaltında tutulan en derin görüşler, hayatla, dünyayla ve kendimizle ilgili yargılar toplamını yansıtan kişisel bir metafiziğin sonucudur.

Parayla İlişkimizi Gözden Geçirelim

Paranın yokluğunda, genellikle tek sorunumuzun paranın yokluğu olduğunu düşünürüz. Para bize yaşamdaki basit şeyleri daha dolu olarak değerlendirecek zamanı verebilir, ancak bunu yapmak için gereken saf ruhu ve merakı veremez.

Anladım

Ve gurur, kaybedenlerin, acizlerin maskesiymiş, Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış, Yüreğimde sevgi bulduğumda anladım…

Banyo Yapmak

Ellerinizi ıslatın ve yüzünüzü ovarak yıkayın, bir daha ıslatın ve aynı işlemi ensenize ve omuzlarınıza uygulayın. Sonra göğüs ve karın bölgenizi ve son olarak da kollarınızı, bacaklarınızı ve ayaklarınızı aynı şekilde yıkayın.

Can Sıkıntısı Nedir?

İstenilen bir şeye kavuşulduktan sonra, yeni istenilen bir şey oluncaya kadar arasındaki zaman boşlukla, can sıkıntısıyla dolar. Dengeden sonra can sıkıntısı, ondan sonra da yeni bir istek...

Ruhun Kaynağa Doğru Yaptığı Yolculuk

Tanrısal Ruhun cazibesinin etkisine giren ruh, kelimelerin tarif edemeyeceği bir saadetle O'na kapılır, tıpkı seven bir yüreğin kendini aşığının kollarına bırakması gibi.

Sevinç ve Keder

Sevinciniz maskesinden sıyrılmış kederinizdir. Şimdi kahkahalarınızın yükseldiği o kuyu, çokça zaman gözyaşlarınızla dolmuştu.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar