Etiket: tüketim

Dünyamız Tükenmeden!

Tüketmek yerine kullanmaya ya da daha az kullanmaya yönelik değerlerin ekonomiyi şekillendirmesinin yollarını bulmalıyız.

Sınırsız Tüketim İnsanı

Artık modern insan cenneti, her şeyin bulunduğu, kredi kartlarını kullanabileceği ve hatta sadece her istediğini değil, komşusundan biraz daha fazlasını alabileceği devasa bir süpermarket olarak hayal etmektedir.

Doğaya Dost Bir Toplum Kurmak

Doğayla dost bir toplum kurmanın anahtarı yerel bilgiyle şekillendirilen yaşam biçimlerinin ortaya çıkardığı ihtiyaçların yerelde karşılanmasıdır.

Doğayla Barışık Yaşamanın Temel İlkeleri

Birikiminiz hayat boyu mütevazı bir yaşamı sağlamanın ötesine geçmesin, birikimlerinizi topluma ve doğaya yarar getirecek şekilde tekrar topluma mal edin.

Özgürlüğe Giden 10 Yol

Özgürlük, bir düşünme biçimidir. Aslında, zaten özgür olduğunuzu, hayatınızın kendi ellerinizde olduğunuzu fark etmeyi içerir. Bu da isterseniz, kendinize başka bir yaşam biçimi yaratabileceğiniz anlamına gelir.

Fazla Şeker Tüketimi

Şeker isteğinizi, mevsimin lezzetli meyvelerini yiyerek tatmin edebilirsiniz: meyve şekeri yiyerek gerekli lif ve vitamini de almış olursunuz. Meyveler aynı zamanda doyurucu olduğu için, aşırı yeme riski de yoktur.
10,861BeğenenlerBeğen
461TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar