Hastalıklar Nasıl Oluşuyor?

0
2318

Önce ilgili bölgede bazı olumsuz enerjiler birikir, sonra dengesizlik sürerse o bölgede yoğunlaşan enerjiler daha da kuvvetlenip yavaş yavaş maddeselleşmeye başlar ve zamanla belirgin hale gelebilir.

Örneğin, sürekli baskı altında kalıp kendisini iyi ifade edemeyen bir kadında, hep içine atması ve boğazında kelimelerin düğümlenmesi sürerse zamanla tiroit hastalıkları ve guatr oluşabilir. Veya sürekli üretkenliği baskılanan ve yaşamda istediği üretkenliği yakalayamayan, blokajları olan bir dişide meme hastalıklarına, özellikle de kistlere rastlanabilir. İkili ilişkilerde (evlilik-ortaklık) uzun süreli sorunlar yaşayan kişilerde böbrek sorunları, ikili ilişkilerde blokajlar yaşayanlarda ise böbrek taşları sık görülebilir. Sürekli dişilik yönü baskılanan ve bu bakımdan aşağılanan kadınlarda yumurtalık kistleri ve jinekolojik sorunlar yaygın olabilir. Geçmişinden kopamayan ve geçmişini bırakamayan ve geçmişe takılı kalan kişilerde ise kabızlık sorunları daha yaygındır. Artık yaşamında daha fazla sorumluluk, yük almak istemeyen, bu kadar sorumluluğun altında ezilen ve daha fazla taşımak istemeyen kişilerde bel fıtığı, yaşamında pek çok gereksiz kişi ve olayı taşımak zorunda kalan kişilerde safra taşı, fazla öfke ve korku yaşayanlarda karaciğer rahatsızlıkları sık görülebilir. Çevresini, çevre koşullarını reddeden, uyum sağlamakta zorlanan kişilerde alerjik sorunların olması da bir tesadüf değildir.

Ayrıca daha pek çok benzeri durum tabii ki tesadüf değildir. Burada tekrar ve tekrar vurgulamak isterim ki, bazı örneklerle anlatmaya çalıştığım durumlar gerekli tahlil ve bilimsel incelemelere rağmen çok belirgin nedenler saptanamayan hastalıklarla ilgilidir. Tabii ki ben de bana başvuran hastalarıma önce bilimsel anlamda gerekli bazı incelemeleri ve muayeneleri yapıyorum. Ancak beslenme, genetik gibi bilinen bazı nedenler dışında hastalıkların daha derinlerde yatan ince nedenleri olduğunu da deneyimlerimle gözlüyorum. Hastalara sadece kimyasal ilaç yazmak dışında bu hastalığın oluşumunda etkili spiritüel mekanizmaları da tanımlamaya çalışırsanız sonuçlar daha başarılı olabiliyor. Aslında daha pek çok hastalığın altında yatan ilginç psikosomatik nedenler var.  Şimdilik bazı ipuçları ve örnekler vermeyi tercih ettim.

Sonuçta sizin için önerilerim, eğer sağlığınızda sürekli olarak özellikle belli sistemde sorunlar yaşıyorsanız sadece kuru bir ilaç tedavisiyle kökünden iyileşemeyebileceğinizdir. Ek olarak daha derinde yatan bazı mekanizmaları da tanımanız gerekmektedir.

KaynakDr. Ender Saraç, 'Ruhsal Gelişim'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz