Oruç Kürü

1
761

Oruç kürü uyguladığınızda doğanın ameliyat masasında olduğunuzu unutmayın, ancak bu ameliyatta neşter kullanılmaz. Oruca başlar başlamaz temizleyici boşaltım süreci hemen başlar.

Oruç tuttuysanız, size alışık olduğunuz besin miktarını azaltmanızı, doğal, temizleyici, mukus oluşturmayan besinler (meyve ve karbonhidratsız sebze) yiyerek, vücudunuzun mukusu çözerek dışarı atabilmesi için ona yardımcı olmanızı öneririm. İşte gerçek iyileşme süreci budur.

Dilin yüzeyindeki “sihirli ayna”, organizmada çocukluktan bu yana mukus oluşturucu yanlış besinlerle birikmiş olan fazlalığın yoğunluğunu yansıtır. Bu test sırasında idrarınızı inceleyecek olursanız, -idrarın birkaç saat bekletilmesi gerekir- çölken büyük miktarlardaki mukusu gözlemleyebilirsiniz.

“Probleminizin” gizli nedeni olan kirliliğin ve atık maddelerinin gerçek miktarı inanılır gibi değil. Her hastalık öncelikle kan dolaşımının, dokuların ve boru sisteminin yerel bir tıkanıklığıdır. Ağrılar ve iltihaplanmalar fazla basınçtan dolayı ortaya çıkar; yüksek ateş veya iltihap sürtünme ve tıkanma sonucu gelişir.

Her hastalık bedensel bir tıkanıklıktır. İnsan organizmasının tüm boru sistemi, özellikle mikroskobik boyuttaki kılcal borular, günümüz medeniyetinin yanlış besiniyle kronik olarak tıkanmıştır.

Akyuvarlar atıktır ve batı medeniyetinde mukussuz kana ve kan damarına sahip bir kişi bile yoktur.

Bu durum tıpkı hiç temizlenmeyen bir soba borusunun kurumuna benzer; hatta bundan da vahimdir, çünkü protein ve karbonhidrat içeren besinlerden geriye kalan atık maddeler zamanla katı hale gelmektedir.

Dokuların özellikle hayati önem taşıyan akciğerler, böbrekler, bütün bezeler vs gibi iç organların tipik özellikleri süngerimsi bir yapıda olmalarıdır. Zamk ve tutkal emmiş bir süngeri gözünüzün önüne getirin!

Natürizme göre “bilimsel bulgu” denilen “tıbbi batıl inancından” kurtulmak gerekir. (Bakınız: Naturist Yaklaşımlar) Asıl gerçek doğadan öğrenilir. Doğa sadece bir metotla, ORUÇ metoduyla her hastalığı iyileştiriyor. İşte bu doğanın sadece bir hastalığı tanıdığını ve her vücutta en önemli faktörün atık, yabancı madde ve mukus (çoğu durumda ürik asit, kanın başka zehirleri ve doku bozulumu baş gösterdiğinde iltihap) olduğunu kanıtlıyor.

İnsan vücudunun ne kadar korkunç bir şekilde kirlendiğini görebilmek için tıpkı benim de şahit olduğum gibi binlerce oruç tutan insanı görmek gerekir. İnanılması güç olan gerçek şu ki: Bu kadar atık madde nasıl oluyor da vücutta depolanabiliyor? Soğuk aldığınızda ne kadar mukus attığınıza hiç dikkat ettiniz mi? İşte şimdi aklınızdan geçen ne ise, aynı görüntü bronşlarınızda, akciğerinizde, midenizde, böbreklerinizde, mesanenizde ve diğer yerlerde meydana geliyor. Hepsi aynı durumdadır. Vücudunuzun her bir parçasının görüntüsü süngerimsi dilinizin yüzeyine yansıyor.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz