Kendi Realiteni Sen Yaratıyorsun

0
564

Kendi realiteni yaratan sensin. Mutluluğun ya da mutsuzluğun zihninde kendine ne söylediğinle ilgili. Bu gerçeği gerçekten kavradığında, yaşamını istediğin gibi dönüştürebilirsin.

Olayların ve diğer kişilerin seni istedikleri gibi yönlendirdikleri bir kukla değilsin. Kuklalar, her şey iyi gittiğinde kendilerini iyi, kötü gittiğinde kötü hisseder. Engellerle karşılaştığında, kendini kötü hissetmek zorunda değilsin. Zihnini istediğin duyguyu hissetmeye programlayabilirsin. Gözlerini kapa ve imgele. Engellere rağmen kendini mutlu hissetmeye programla. Olumlu duygular içinde çok daha rahat çözümler yaratırsın.

Kendini sağlıklı, güçlü ve mutlu bir insan olarak programlayarak yaşamının kontrolünü kendi ellerine al. Olayların ve diğer kişilerin duygularını belirlemesine izin vermemek konusunda kendine söz ver. Zorluklarla karşılaştığında bunu en olumlu nasıl yorumlayacağına odaklan. Kendine sağlıklı, güçlü ve mutlu bir insan olduğunu hatırlat. Her şey yolunda giderken mutlu olmayı bir budala da becerir. Yaşam ustası kişi, dikenler arasındaki gülü görebilen, güle odaklanandır. Yaşam bir tuvaldir. Onu duygularının renkleriyle boyarsın. Canlı renklerle boyanmış cıvıl cıvıl bir tabloya bakmak daha keyifli değil mi?

Kendini mutlu kılmak için beyninin olağanüstü gücünü kullan.

KaynakNil Gün, 'Mutluluk Kitabı'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz