kaia

Avatar
4 YAZI 0 YORUM
Dünyayı ve dünyadaki şeyleri sevmediğimiz, onlardan yalnızca yararlandığımız için yaşamla bağımızı yitirdik. Şefkat duygumuzu, duyarlılığımızı, güzel şeylere tepkimizi yitirdik; doğru ilişkinin ne olduğunu ancak bu duyarlılığın yeniden kazanılmasıyla anlayabiliriz.

Hayatımızdaki Dayatmalar

Yaşadığımız her anın her kesirinde bir duvarın varlığını farkederiz, kaskatı bir 'bu şeyin içinden geçemezsin' dayatmasını inanarak onaylarız. Bir gün içerisinde kaç an boyunca duyularımız bu duvarları hisseder?

İnsan Geleceğini Bilebilir mi?

İnsan bu tür bir bitkinin sık sık meyve verdiğini yaşayıp görmüştür ve bilir. Oysa insan yaşamı bir kereliktir; gelecekte açacağı çiçekleri henüz kimse görmemiştir.

Yeme Arzusunun Üstesinden Nasıl Gelinir?

Belirli yiyecek türlerine arzu duymak, her zaman vücudunuzdaki belirli bir dengesizliğe işaret eder. Vücut bir şeyi arzuladığında, noksanlıklarını gidermeye çalışmaktadır.

Sevgi Üzerine

Kişisel varlığımızın, dünyamızdaki diğer her şeyin bütününe bağlı olduğunu bir kez anladığımızda, koşulsuz sevginin ne olduğunu algılayacağız. Sevgi, ön yargısız olarak her şeyi kendiniz gibi ve kendinizi...
10,861BeğenenlerBeğen
461TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar