En Doğal ve En İyi Egzersizler

0
336

Yürüyüş yapmak, dans etmek ve şarkı söylemek en doğal ve en iyi egzersizlerdir. En sonuncusu doğal nefes egzersizidir, çünkü bu egzersiz aynı zamanda göğüs kafesinin de hareket etmesini sağlar. Herkesin bildiği harikulade bir antrenman da dağlık bölgede yürüyüştür, çünkü tırmanma esnasında nefes alıp verişiniz doğal bir yolla hızlanır, bu diğer egzersiz sistemlerinden çok daha iyi ve armoniktir.

Bu egzersizler sonucunda hafifledikçe, havanın ve ormanların diğer unsurlarının görünmez “besinler” olduğunu anlayacaksınız.

Koşma sırasında her iki eliniz de serbest kalmalıdır, bu şekilde sürekli olarak doğal hareketlerde bulunursunuz.

Vücudunuzun bakımını doğru şekilde yaptığınız sürece, sağlığınız daha iyiye gidecektir. Egzersizler, bedensel zindelik için önemlidir. Şunu hatırlatmakta fayda var: Yaşamak için hava, besinden daha önemlidir. O nedenle, doğru nefes alıp vermek, esastır. Egzersizlerinizi kesinlikle dar ve havasız bir mekanda yapmayın. Evde iseniz mutlaka açık bir pencerenin önünde bulunun. Her harekette dolu ve derin bir nefes alın. Nefesinizi burnunuzdan alın ve ağzınızdan verin. Egzersiz yaparken karşınızda bir aynanın bulunması iyi olur, her hareketinizin yumuşaklığını izleme fırsatınız olur. Kendinize aşık olun, eğer başkası olmuyorsa, siz olun. Bacaklarınızı yaklaşık 40 cm birbirinden ayırın, dik durun ve kaslarınızın esneme gücünü kullanın.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
"Doğal bir şekilde yaşayacaksın ve neye ihtiyaç duyarsan onu bulacaksın."

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz