Etiket: ayurveda

Doğal Şifa Yöntemleri

Bedenimizin doğal iyileştirme gücünü tüm doğal şifa yöntemleriyle harekete geçirerek kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Doğal şifa yöntemlerine birçok örnek verebiliriz; örneğin, meditasyon, yoga, akapunktur, fitoterapi...

Ayurveda’nın Şifalı Bitkilere Bakışı

Ayurveda’da kullanılan bitkiler yılın belirli zamanında, belirli şekilde, sabah erken saatte veya güneş yeni doğduğunda veya çiğ düştüğü zaman, özenle toplanırlar. Bu durum bitkinin, kuvantum düzeyinde, en yüksek ve olumlu titreşimlerle dolu olduğu anıdır.

Sağlıklı Beslenmenin 9 Altın Kuralı

Gıdalar katkısız olarak, sadece bir kez dondurulup, defalarca çözülüp tekrar dondurulmadan tüketilirlerse, Ayurvedik olarak sağlıklı kabul edilebilirler.

Modern Tıpla Kıyasen Ayurveda

Ayurveda, insanı doku, organ, akciğer gibi tek yönlü değil, tüm organlarıyla ve dokularıyla, fiziksel bedeniyle, ruhsal yapısıyla, bilinç düzeyiyle, hatta yaşadığı ortamla ve makrokozmosla bir bütün olarak ele alır.

Şişmanlık Başlı Başına Bir Hastalıktır

Şişmanlık, özellikle ileri yaşlarda pek çok hastalığın temelini oluşturabilecek çok ciddi bir dengesizliktir. Fazla kilo, tansiyon, şeker, kalp, dolaşım bozuklukları, nefes darlığı, eklem ve kas rahatsızlıkları hep fazla kiloyla bağlantılıdır.

Ayurveda Tedavisi Nedir?

Sağlıklı ve uzun yaşamın sırlarını veren Ayurveda, günümüze ulaşmış en eski, mükemmel ve bütünsel bir tıp sistemidir. Prensipleri evrensel ve her zaman geçerlidir.

DNA’daki Bilgi Bir Arşiv Bilgisidir

Mutluluklarımız, içgüdülerimiz kuvantum düzeyindedir. Her şey kuvantum düzeyinden DNA'lara bilgi olarak verilmiştir. Kozmik zeka, kuvantum akışıyla DNA'larda şifrelenmiş ve nesilden nesile kendini ifade etmiştir.

İnsanın Kuvantum Mekanik Bedeni

Korku, adrenaline dönüştüğü gibi mutluluk, üzüntü, hepsi maddeye dönüşür. Bu yüzden kuvantum-mekanik beden olduğumuzu bilmemiz çok önemli.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar