Etiket: etobur

Hayvanlar Krallığı

Genelde doğal dünyaya, insanların en üstte olduğu, öteki her şeye egemen olduğu ve yönettiği bir çeşit ast-üst ilişkisi gibi bakmamız öğretildi. Öteki türlere bize ne kadar benzediklerine göre "daha üstün" veya "daha düşük" diye derecelendirdik.

Metabolizma Nedir?

Tıbbın metabolizma dediği şey, mide boşalır boşalmaz atık maddelerinin vücudu terk etme işlemidir. Tıp bilimi, oruç tuttuğumuz vakit, kendi etinizin öz maddesiyle yaşamaya devam ettiğinize gerçekten inanıyor.

Vegan Olmak İçin 10 Neden

Yeni Yıl hedefleri içinde genelde kilo vermek, daha iyi beslenmek ve dünyayı daha iyi bir yere getirmeye çalışmak en başlarda yer alır. Tüm bu hedefleri, vegan beslenmeye geçerek başarabilirsiniz.

İnsanoğlunun Orijinal Hali Vejetaryendir

Tarih boyunca vejetaryen beslenmenin insanoğlu için daha yararlı olduğunu gören birçok topluluk, vejetaryen beslenmeye geri dönmüştür. İnsan için et yemek, doğal değildir.

İnsanlar Etle Beslenmeye Uygun Yapıda Değildir

İnsanın anatomik yapısı ve sindirim sistemi, milyonlarca yıl boyunca meyveler, kuruyemişler, tohumlar ve sebzelerle beslenerek evrimleştiğini göstermektedir.

İnsan Neden Etobur Değildir?

Vücudunun iç yapısı meyve yiyici olarak yaratıldığı gibi, dış yapısı, yaşama tarzı, gelenekleri, davranış ve aklı da insanın etobur olmadığını kanıtlamaktadır.
10,861BeğenenlerBeğen
455TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar