Etiket: Gıda

Aromaterapi Nedir?

Doğanın bize sunduğu en güzel nimetlerden biri, bitkilerin ağaçların çiçeklerin ve otların varlığı ve gücüdür.

Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı İlk 5 Gıda

Çoğu insan yediğimiz ve içtiğimiz şeylerin aslında sigaranın tadını hoşlaştırmaya veya kötüleştirmeye yaradığının farkında değildir. Bizi sigaranın tadından uzaklaştırabilecek bazı gıdalar var.

Yeşil Krallık

Dünyaya daha yakın yaşayan insanların çoğu, kendilerini çevreleyen bitkilerle çok daha zarif ve içten bir ilişkiye sahiptir.

Organik Nedir?

Ekoloji anlayışımız geliştikçe, satın alma tercihlerimiz geleneksel endüstrileri bile daha fazla organik ürün üretmeye zorlayacaktır.

Hayvanlar Krallığı

Genelde doğal dünyaya, insanların en üstte olduğu, öteki her şeye egemen olduğu ve yönettiği bir çeşit ast-üst ilişkisi gibi bakmamız öğretildi. Öteki türlere bize ne kadar benzediklerine göre "daha üstün" veya "daha düşük" diye derecelendirdik.

Sağlıklı Olmanın Vazgeçilmez Kuralları

Sağlıklı olmak, gıda, uyku ve hareketten geçer. Sağlıklarını korumak isteyenler, yiyecekleri gıdalara çok dikkat etmelidirler.

Gıdaları Çiğ Yemenin Faydaları

Gıdalardaki besin kayıplarını en aza indirmek için sıcaklığı düşük tutmak, kısa sürede ve az su içinde pişirmeye dikkat etmek en iyi yoldur.

Tarımsal Biyoteknoloji ve Genetik Kaynaklar Enstitüsü’ne Onay Çıktı

Ülkemiz genetik çeşitlilik açısından büyük öneme sahip. Bunların farkına varıp korumamız lazım. Yoksa bu çeşitlilik yok olabilir
10,861BeğenenlerBeğen
471TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar