Etiket: hayvansal gıda

Beslenmenin Duygular Üzerindeki Etkisi

İyi bir yemekten sonra bazen duygularının nasıl değiştiğine dikkat ettin mi? Çünkü ne yediğin ve içtiğin, beyninin kimyasını ve bununla bağlantılı olarak duygularını doğrudan etkiliyor.

Çocuk Sağlığı İçin Genel Öneriler

Doğru beslenen ve sevgi dolu, huzurlu, güvenli bir ortamda yetişen çocuklar, ilerleyen yaşlarında daha sağlıklı olurlar. Çocuk için en iyi ilk gıda, anne sütüdür.

Kolesterolümüzü Yükseltmemek İçin Hangi Gıdaları Yiyelim?

Kolesterolü yükseltici gıdalar listesinden anlaşılacağı gibi, katı yağlar ve bu yağları içeren hayvansal gıdalar kandaki kolesterol düzeyini en olumsuz etkileyen gıdalardır.

Çin Diyeti

Çinlilerin Batı ülkeleri insanlarına göre daha sağlıklı olmaları daha az yağ ve hayvansal protein, buna karşılık daha çok tahıl, sebze ve soya içeren bir diyet yemelerine bağlanmaktadır.

Lifli Besinler Nelerdir?

Lifler, en çok meyve ve sebzelerin içinde bulunur. Hayvansal ürünlerin içinde lif yoktur: yapışkan dokuları şaşırtsa da, ne süt ürünleri ne de balık, tavuk veya et, lif içermez.

Yiyecekleri Birleştirerek “Eksiksiz” Protein Almak

Yiyecekleri birleştirmek, sanıldığı kadar zor değildir. Yemeklerinizde biraz yenilik yaparak çok lezzetli bir tarz oluşturabilirsiniz.
10,861BeğenenlerBeğen
467TakipçilerTakip Et