Etiket: irade

Düşünmeyi Öğrenen Ergen

Hayatlarını doğrudan etkileyen ekonomik, politik ve sosyal sorunlara müdahil olduklarında, onlara dair düşünmeye ve çözüm önerilerinde bulunmaya başlarlar.

Sizi İlgilendirmeyen Şeylere Dikkatinizi Vermeyin

Ruhsal gelişim, önemsiz şeylerin peşinden koşmayı bırakarak dikkatimizi özsel olana yönlendiren, özsel olandan etkilenmemizi sağlayan ışıktır.

Kişi Edimleriyle Kendini Gerçekleştirir

Büyük ve genel, küçük ve yerel her konuda, doğa kanunlarıyla uyumlu bir şekilde kendinize yol gösterin. Sizin en yüksek idealiniz, iradenizi doğa ile uyumlu hale getirmek olmalıdır.

Bilinçaltının Gücü

Düşünceleriniz olumlu, yapıcı ve sevgi dolu olduğunda, doğru cevabı almanız kaçınılmazdır.

Tutku ve Tutsaklık

Tutku (ihtiras), duygusal yaşamdan düşünce, davranış ve eyleme yansıyan, belirli sınır ve ölçü içinde kişiliği geliştiren, olgunlaştıran, yücelten önemli bir güçtür.

Yaşamın Müziğine Kulak Verin

Orkestrada bir şef ve müziği çalan pek çok insan vardır ve bir alet çalan herkes bu gösterideki katılımını yerine getirmelidir. Eğer bunu doğru yapmazsa bu onun hatasıdır.

Aşkın Metafiziği

Aşkın doğurduğu istek, yani bütün yüzyılların şairlerinin durup dinlenmeden sayısız biçimlerde dile getirdikleri ve bir türlü tüketemedikleri gibi, hakkını da veremedikleri bu istek (belli bir kadının elde edilmesinden sınırsız bir mutluluk, elde edilmemesinden de anlatılmaz bir acı duyulacağını hissettiren bu istek), kaynağını bireyin günlük gereksinimlerinde ve yoksunluklarında bulamaz.

Doğanın İradesini Kendi İradeniz Yapın

Doğanın iradesini öğrenin. Onun üzerinde çalışın, ona dikkatinizi verin ve sonra onu kendi iradeniz yapın.
10,861BeğenenlerBeğen
449TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar