Etiket: ışık

İncil’e Giriş

Başlangıçta Söz vardı, Ve Söz Tanrı’daydı, Ve Söz Tanrı’ydı. O, başlangıçta Tanrı’daydı.

Yardım ve Şefkat Geri Döner

Dünyada hiçbir şey, söylediğin ya da yaptığın bir şeyin bir başkasının gününü aydınlattığını, hayatını kolaylaştırdığını bilmek kadar sana doyum veremez, huzur veremez.

Şikayet ve Gülümseme Üzerine

İnsanları iki gruba bölen iki tavır vardır. Bunlardan biri hep şikayet etme tavrıdır, diğeri ise hep gülümseme tavrıdır. Yaşam aynıdır; ister iyi deyin, ister kötü, ister doğru, ister yanlış. O neyse odur; başka türlü olamaz.

Perili Köşk’te Bir şeyler Kımıldanıyor: “Anima”

Bir sinek kuşunun bile mükemmel bir vücut yapısı ve ekosistemi vardır. İnsanoğlu mutlak varoluşu ancak ve ancak mecazi ve sembolik şekillerde temsil, ifşa ve andırmaya çalışabilir.

Karda Erimek: Bir Farkındalık Deneyimi

Çevremdeki kar gibi, geçen her günle birlikte ben de erimeye başladım. Her gün, kendimin daha da derinlerine indim ve çevremdeki dünyaya her gün biraz daha şükran duydum.

Zihin ve Zihinsizlik Durumu

Şimdiki ana getirdiğin anda zihin, erir ve yok olur. Karanlık odana bir mum getirmen ve karanlığın yok olması gibidir. Karanlık muma karşı koyamaz.

Ruhsallığa Duyulan Samimi Arzu

Arzuladığın her şey eninde sonunda sana gelecektir, bu doğanın yüce gönüllülüğüdür. Eninde sonunda isteğini her zaman sana verecektir...

Güneşi Eliyle Kapamak

Bir zamanlar, bir alimin yanında gençler kitap okuyor, ilim tahsil ediyorlardı. Bir gün gençlerden birisi alimin yanına geldi ve "Efendim, ilim tahsilime artık devam...
10,861BeğenenlerBeğen
461TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar