Portakallı Elma Tatlısı Tarifi

0
729

Malzemeler

  • 6 adet Amasya elması
  • 10 adet sıkma portakal
  • 1 adet nar

Yapılışı

Elmaların kabukları soyulup ikiye bölünüp çekirdekli kısımları çıkarılır. Portakalların suyu sıkılıp elmalarla beraber bir tencereye konur ve yumuşayıncaya kadar, yaklaşık yarım saat kaynatılır.

Ardından buzdolabında iyice soğutulur. Nar taneleri elmaların üzerine serpilir.

ELMA: Yüksek miktarda C vitamini ve bunun yanında kanser riskini ve DNA hasarını azaltan, değerli antioksidanlar içermektedir. Zengin lif içeriği kalın bağırsak faaliyetlerine yardımcı olurken kalp hastalıklarında, kilo vermede ve kolesterolün kontrolünde de etkilidir.

PORTAKAL: Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji verir. İyileşmeyi hızlandırır. Yüksek Tansiyonu ve kolesterolü düşürür. Damar sertliğini ve tıkanıklığını önleyen portakal kalp ve damar hastalıkları ile kansere karşı koruyucudur. Sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir.

NAR: Kalbi kuvvetlendiren nar suyu, karaciğer zafiyetini gidermekte, mide iltihabını ve ağrısını geçirmektedir. Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olarak, başta cilt ve prostat kanseri olmak üzere, kansere karşı vücudu korur. Kandaki kolesterol oranını ve tansiyonu düşürür. Damar sertliğini önler ve damarları açar.

Kaynak
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz