Sağlık, Eğitim, Medya ve Klasörler

0
140

İnsanların doğaya ve kendilerine uzun vadede problemli ve zararlı uygulamaları anlamaları için sözkonusu problemlerin gerçekleşmesi ya da en azından kapıya dayanması gerekiyor (bkz. ekonomik sürdürülebilirlik, doğal dengenin bozulması, insan hakları vs).

E demek ki güzel şeyler yapmak için önce negatif yansımaların canımızı acıtır duruma gelmesi gerekiyor. Bu durumda güzel şeyler yapma motivasyonunu hissetmemiz ne kadar kutsal ise, bizi iyi şeyler yapmaya yönlendiren negatif çıkarımlar da en az o kadar kutsal olmak zorunda. Çünkü negatif çıkarımlar olmaz ise, koyunlar gibi aynı çiftlikte, aynı koşullarda yaşamaya, ilerleme kaydetmeksizin devam ederdik…

Eğer öyle ise, tüm krizlerin yaratıcılarına ve iyileşme yolunda bize yardımcı olan sözde kötülüklere teşekkür etmek ister misiniz? Kendinizin, merkezinde olduğunuzu zannettiğiniz kutbun karşı kutbuna, hayvanlara zulmedenlere, savaşları besleyenlere, doğayı kirletenlere, insanları binlerce yıldır manipüle edenlere ve bu vesile ile aynaya…

Hatta GS’li iseniz FB’lilere, FB’li iseniz GS’lilere, CHP’li iseniz AKP’lilere ya da diğer kombinasyonlar şeklinde teşekkür edilebilir. Peki ya tüm dünyadaki sağlık sektörüne, eğitim sektörüne, medya sektörüne, -izm’lere ve (varsa) sözde illuminati’ye kendimizi bize hatırlattığı için teşekkür etmeli miyiz? Yoksa bu manipülasyonlar olmasaydı, “biz zaten ilerlerdik” mi dersiniz? Yoksa siz bu ilerlemeleri kendi kendinize zaten yapabilir miydiniz?

Babanız size dese ki, “Oğlum, seni bugüne kadar nasıl yönettiğimi sana anlatacağım ve bazı detayları göstereceğim”. Ona, gözünüzü açtığı için, zayıflığınızı size gösterip bunu geliştirmenize yardımcı olduğu için teşekkür mü ederdiniz, yoksa aydınlanmanın yarattığı egosal fırtınalarınızda boğulup ondan nefret mi edersiniz?

Peki, bugüne kadar nefret ettiğiniz şeyleri tekrar gözden geçirip, bunlar için yeni bir kategori ve yeni bir klasör yaratmaya ne dersiniz?

Kaynakhttp://tufanguven.wordpress.com/porno-egitim-medya-ve-klasorler/
Avatar
http://tufanguven.wordpress.com

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz