Boş Zamanlarınızda Ne Yaparsınız?

0
1054

Cv de güzel görünsün diye ille bişeyler yazılır ama ben biliyorum boş zamanlarınızda ne yaptığınızı. Dedikodu, kötü haber okumak, boş bir hoşluk yaratmaktan ileri geçemeyen dizileri izlemek, dedikodu, alışveriş. Birisi de kendine iş dışında bir hedef bulsa keşke(herkes için geçerli değil tabi).

Hayat amacını işinle bulamıyorsan ama para da kazanman gerekiyorsa işini yap ama başka bir amaç da edin. Bazıları kendini işiyle tanımlar, ne mutlu onlara ama çoğumuz da kendimizi göremediğimiz hatta içimizdeki bizle taban tabana zıt bir iş yapıyoruz. Tabii bu deneyimden de öğreneceklerimiz var ama öğrenmemiz gerekenden fazlasını arkamızda bırakabilir miyiz?

Şu sınırlı hayatında, çalışmadığın zamandan, sorumluluklarından kalanı nasıl değerlendirmek isterdin? Sosyalleşmek güzel ama hep aile, hep arkadaş çıkmazları…
Doğa için, çocuklar için, dünyanın geleceği için ne yapıyorsun? Yaşadığın şehri, tarihini tanıyor musun? Bu şehirde yaşarken binaların ötesinde yaşanan hayata bir anlam verebiliyor musun? Kendi hayatına? Evet bazen de koyundan bir farkın yok kardeşim.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz