Sağlıklı Olmak Görevimizdir

0
417

İnsanoğlu sadece yemek, içmek, üremek için yaratılmış bir canlı değildir. Bu zaman diliminde, bu gezegende bedenlendirilmiş olmamızın mutlaka çok büyük bir anlamı, mesajı vardır.

Bu bedende, ruhsal yapının evrimleşmesi ve olgunlaşması için bulunuyoruz. Bedensel ölüm dediğimiz boyut değiştirme sonrası için bize gerekli olan pozitif enerjiyi toplamak çok önemlidir. Buna pek çok isim verilebilir: iyilik, kötülük, sevap, günah, pozitif, negatif gibi.

Ruhsal yapı bu bedende konuşlandırıldığına göre, bize emanet olarak verilen bu bedene ne kadar iyi bakarsak, bize o kadar iyi hizmet edecektir.

Bedene iyi bakmakla yükümlüyüz, çünkü acı çeken her insan, bütünü olumsuz etkiler, bozar ve evrim yolunda sapmalar oluşturur.

Şimdi bu boyutta yaşadığımıza göre, beş duyumuzla algıladığımız yaşamımızın gerekliliklerini de yapmalıyız. Eğlenmek, gezmek, hayattan keyif almak, doğanın ve yaşamın tadını çıkarmak gibi.

Maddi ve manevi değerler arasındaki bu dengeyi korumak, sadece bir tarafa bağlı kalmamak, mutluluk, huzur ve sağlık için çok gereklidir.

KaynakDr. Ender Saraç, 'Ayurveda'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz