Aromalar Dünyası

0
158

Vejetaryen beslenmenin en keyifli yanı çok çeşitli besinler sunmasıdır. Dünyanın dört bir köşesinden egzotik tariflerle seçeneklerinizi çoğaltıp aşçılık yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Batılı yemek yeme alışkanlığının yetmediğini göreceksiniz.

Çoğu kültürde vejetaryen yemekler ayrı bir yer tutar; dünyanın bazı yörelerinde dini nedenler, bazı yörelerde ise yalnızca ekonomik nedenler toplumları bu tür beslenmeye itmiştir. Her aşçının kolaylıkla öğrenebileceği yeni tarifler, farklı kültürlerin damak tatlarını anlamamızı sağlar.

Bazı tarifler, yiyecekleri birleştirmenin en klasik örneklerini gösterir. Meksika’dan tortilla ve kuru fasulye; Uzak Doğu’dan tofu, tempeh ve pilav; Orta Doğu’dan humus ile lavaş ekmeği ya da pide; Kuzey Afrika ve Akdeniz’den kuskus ile nohut. Seçenekler bunlarla da bitmiyor.

Asya kıtasından yemekler vejetaryenler için çok lezzetli ve ilginç seçenekler sunar. Hint ve Uzak Doğu yemeklerini henüz denemediyseniz, vejetaryen yemekler başlamak için idealdir.

Egzotik vejetaryen yemekleri, isterseniz garnitür olarak, isterseniz ana yemek olarak sunabilirsiniz, ayrıca hafif bir öğle yemeği ya da yemek aralarında atıştırma olarak da düşünebilirsiniz. Biraz bilgi, biraz da ilginç malzeme ile işiniz kolaylaşır.

Belki de vejetaryen beslenmenin en güzel yanını keşfedersiniz: çeşit zenginliği, farklı renkler, dokular ve kokular sunan yemeklerden sıkılmak imkansızdır.

KaynakEn Lezzetli Vejetaryen Yemekleri
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz