Etiket: vejetaryen

Mercimekli Deva Çorbası Tarifi

Bitkisel proteinli çorba. Sarı mercimek, şekeri düşük ve çok yararlı bir bakliyattır. Deva çorbası, kilo kontrolüne önem verenler için özellikle çok besleyici, hafif ve unsuz bir çorbadır.

Kış Detoks Çorbası Tarifi

1 porsiyonu 168 kkal, 13.4 gram protein, 1.5 gram yağ, 23.6 gram karbonhidrat içerir.

Ekmeğin Tarihteki Yolculuğu

Mısır'dan Yunanistan'a, tarih boyunca ekmek yapımı ve ekmek kültürü...

Beslenmenin Duygular Üzerindeki Etkisi

İyi bir yemekten sonra bazen duygularının nasıl değiştiğine dikkat ettin mi? Çünkü ne yediğin ve içtiğin, beyninin kimyasını ve bununla bağlantılı olarak duygularını doğrudan etkiliyor.

Çevre Kirliliğine Etkimizi Azaltmak İçin Neler Yapabiliriz?

Daha az et yemek veya vejetaryen olmak. Hayvan yetiştiriciliği endüstrisi ağır ekolojik etkiler yaratır ve hayvanları berbat şartlarda yetiştirir ve öldürür. Ayrıca hayvansal yağ damar hastalıklarına, kalp krizine ve diğer öldürücü hastalıklara neden olur.

Damak Zevkinizi Zenginleştirin

Bazı yiyecekler bir arada çok lezzetli bir karışım meydana getirebilirler, özellikle baharatları iyi tanıyarak yemeklerinizde kullanırsanız, yediklerinizin lezzetini artırabilirsiniz.

Yağ Tuzağı

Vejetaryenlerin genellikle kilo sorunları olmaz. Doymuş yağ oranının neden olduğu tehlikelerden de uzaktadır. Fakat et dışında bazı besinlerin de yüksek oranda doymuş yağ içerdiğini bilmek önemlidir.

Vejetaryen Yemek Servisi

Birçok etnik mutfakta insanlar büfeden istedikleri yiyecekleri seçerler ve istedikleri gibi yemekleri birbirleriyle karıştırırlar. Vejetaryen menüyle hazırlanmış yemekler daha ilginçtir.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar