Aşk Çayı Formülü

0
1656

Aşk çayı yapmanın sayısız formülü var. Neden derseniz, her bir tarif, yapan kişiye göre, içindeki sevgiye, ilgiye, sahip olduğu bilgi ve beceriye göre, yaptığı ana ve kişilere göre değişir. Aşk çayı tarifleri, sos tariflerine benzer. Minik ölçekler, minik dokunuşlar bile büyük tat değişimlerine neden olduğundan, karışımlar şahsına münhasır olacaktır. Nihayetinde ustalık işidir. Herkesin sevdiğini mutlu etmek üzere ocak başında uğraşarak yakaladığı tattaki çay, şifreleri kendinde saklı bir aşk çayı formülüdür. Sevgiyle, aşkla yapılan bu çaylar karşı tarafı mutlu ettiği gibi, depresyondan gribe sayısız ufak çaplı hastalığa da iyi gelebiliyor. İşin aslına bakılacak olursa, tüm hastalıklar düzenli gösterilen ilgi ve sevgi ile geçebiliyor; bu ilgi ve sevginin yanına limonlu güzel bir çorba, sonrasında ise aşk çayı sunulursa, o zaman yataktan çıkmayacak hasta kalmaz.

Şimdi gelelim büyüleyici aşk çayı formülüne.

Malzemeleri (2 kişilik)

1 çorba kaşığı siyah çay
2 kupa temiz içme suyu
Yarım kupa süt (hayvan sütü yerine soya sütü, pirinç sütü, badem sütü kullanılabilir)
2-3 diş karabiber
2-3 tane kakule
2-3 tane karabiber
1 çay kaşığı dolusu toz zencefil (iki-üç dilim taze veya kuru zencefil de olabilir)
1 minik çubuk tarçın (yarım çay kaşığı toz tarçın da olabilir)
1 minik çubuk vanilya
2 adet yıldız anason
Yarım çay kaşığı toz muskat (hint cevizi)
İstenilen ölçüde esmer şeker

Yapılışı

Bir kap içine 2 kupa temiz su koyulur, içine siyah çay eklenip kaynatılır. Demi çıkınca, süt hariç, tüm diğer malzemeler eklenir ve orta ateşte iyice kaynatılır. Malzemelerin hepsi elinizde yoksa olanları kullanabilirsiniz. Kullanacağınız malzemelerin ölçülerine kendiniz de karar verebilirsiniz. En son, karışıma tat versin diye, yarım kupa süt eklenir ve tekrar kaynatılır. Sütün taşma riski olduğunu unutmayın. Sürekli karıştırarak çayı hazırlamanız ve içinizden sevdiğinizin bu çayı içerken ne kadar mutlu olacağını düşünmeniz tavsiye edilir. Böylelikle çayınız daha lezzetli ve şifa verici olacaktır. Çay hazır olunca, bir süzgeç yardımıyla porselen bir çaydanlığa çayınızı süzerek aktarın. İki çay fincanı ile birlikte sevdiğinizin yanına geçebilirsiniz.

Zamanlaması

Dışarıda yağmur yağıyorsa, sevdiğinizle gökyüzü ile yeryüzünü buluşturan yağmuru izleyebileceğiniz bir yere oturun. Bu yazıya eklediğimiz müzik parçasını (üstteki resmin hemen altındaki play düğmesine basın) veya size hoş gelen yumuşak tınılı bir başka parçayı dinleyin.

Kar dolayısıyla evde mahsur kalmışsanız, şöminenizi veya sobanızı yakın (elektrikli soba da olabilir). Yumuşacık pamuklu kıyafetler giyinin. Yeryüzünün devinimini sevdiğinizle izlerken sıcacık aşk çayınızı birlikte zevkle yudumlayın.

Bu güzel günün keyfini çıkarın!

KaynakÖzgün
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz