Etiket: Cesaret

Sağlıklı Yaşamın 8 Altın Kuralı

Sağlıklı yaşamanın en temel kurallarından biri sağlıklı beslenmek. Beslenme deyince her ne kadar akla yemek yemek gelse de, sağlık için sadece diyet yapmak yeterli...

21. Yüzyılın Temel Becerisi: Empati

Empati kendinizi başkasının yerine koymak ile başlar. Bu sizden farklı bakış açılarını anlamak için önemli bir adımdır. Bu, sadece yapılması hoş bir şey değil, aynı zamanda gerekli ve etkin bir beceridir.

Bireysel İletişim Dilimizin Kayboluşu

Bireysel iletişim kurmanın kelimeler dışında müzik, resim gibi daha çeşitli yolları da vardır. Resim ve müzik tarih boyunca toplumdaki diğer insanlara çok derin, anlamlı ve özel mesajlar göndermek isteyen hassas insanların sözcüsü olmuştur.

Mutluluk Gönülden Vermektir

Mutluluk içinde başlar, çünkü mutluluk içten, özden verebilme yetisini kazanmakla başlar.

Hayal Et!

Çoğumuzun hayal etmekle ilgili herhangi bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Ama, asıl soru hayal ederken cesur muyuz ?

Doğayı Duymayı Öğrenmek

Doğa ile bütünleşmek, yaşamınızın sonuna kadar sizi doyuracaktır. Bu noktadan sonra ortaya çıkardığınız araçlar, kişisel keşif ve bütünleşme, yolculuğunuzu tasarlamanıza yardım edecektir.

Dinamik Yaşam Prensipleri

İnsanların yaklaşık yüzde yirmisi hayatlarını iyileştirmek için yeterli çabayı göstermeye isteklidir; geri kalan yüzde seksen ise kadere, milli piyangodan veya totodan büyük ikramiye çıkmasına bel bağlamıştır.

Gerçeği Görmek İçin Cesaret Gerek

Gerçeği görmememizin nedeni yeterince kitap okumamamız veya yeterince akademik diplomaya sahip olmamamız değil, yeterince cesarete sahip olmamamızdır.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar