Etiket: davranış

Paradigma Değişimi

Başkalarının düşünce ve davranışları hakkında hüküm verirken, elimizdeki veriler çoğu zaman yeterli olmuyor. Davranışların nedenini bilmeden çok yanlış yargılara varabiliyoruz.

Suçluluk, Istırap ve Kendini Baltalayan Davranışlar

Gerçek duygularımıza ve enerjilerimize kendimizi kapattığımızda, hayatta olduğumuzu hissedebilmek için ıstırap çekeriz.

Tutku ve Tutsaklık

Tutku (ihtiras), duygusal yaşamdan düşünce, davranış ve eyleme yansıyan, belirli sınır ve ölçü içinde kişiliği geliştiren, olgunlaştıran, yücelten önemli bir güçtür.

Yaşamın Vazgeçilmez Parçası: Oyun

Çocuklarla yapılan sayısız bilimsel araştırma oyunun, nesnelerin, kavramların, dilin kullanılmasını kolaylaştırdığını ve sosyal ilişkileri geliştirdiğini destekler.

Vicdan Nedir?

Toplumsallaşma sürecinde, insan doğasına da uygun olarak çocukta gelişen insan sevgi ve saygısı, onda toplumsal bilincin, yani vicdanın da temelini oluşturur.

Maskemiz

Gerçekte kişiliğin bir yanı, insanın öteki kişilerle ilişkilerinde aldığı tavır, gösterdiği davranış, başka bir deyişle, taktığı maskedir.

DNA’daki Bilgi Bir Arşiv Bilgisidir

Mutluluklarımız, içgüdülerimiz kuvantum düzeyindedir. Her şey kuvantum düzeyinden DNA'lara bilgi olarak verilmiştir. Kozmik zeka, kuvantum akışıyla DNA'larda şifrelenmiş ve nesilden nesile kendini ifade etmiştir.
10,861BeğenenlerBeğen
471TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar