Etiket: demir

Isırganotu – Şifalı Bitkiler

Isırganotunun yapraklarında bolca demir ve C vitamin bulunur. Mide krampları ve ülser için faydalıdır. Kan yaptırıcı özelliği vardır.

Enginar – Şifalı Bitkiler

Enginar, safra salgılarını artırır ve sindirimi kolaylaştırır. Kandaki yağ ve kolesterol düzeyini düşürür. Böbreklerin çalışmasını düzenler.

İmambayıldı Tarifi

Kalori değeri düşük bir besin olan patlıcanla yapabileceğiniz hafif bir yemek tarifi.

Kavrulmuş Ispanak Kökü Yemeği Tarifi

Lif ve demir yönünden zengin olan ıspanağın köklerini atmayıp leziz bir kavurma yemeği yapabilirsiniz. İşte size ilginç bir tarif.

Et Kadar Proteinli Tahıl Nedir? Yanıt: Quinoa!

Quinoa bir tahıl. En güçlü bitkisel protein olarak nitelendiriliyor. Tüm aminoasitleri içeriyor; protein gücü etinkine eşit. Ayrıca vücutta sütten daha iyi kullanabilen kalsiyum içeriyor. Günümüzde hâlâ Orta ve Güney Amerika’da halkın önemli bir yiyeceği.

Vitaminler ve Mineraller

Kötü besleniyorsanız vitamin ve mineral takviyesi yapmanız bir işe yaramaz. Vitamin ve mineraller, ancak vücutta onları tutacak besin kaynağı varsa değerlendirilebilirler.

Minerallerin Faydaları

Veganlar hayvansal gıda dışında kalsiyum alabilirler. En yüksek kalsiyum oranına sahip besinlerden biri susamdır; salatanın üzerine serpeceğiniz biraz susam kalsiyum eksikliğinizi büyük ölçüde kapatır.

Vejetaryenler Ne Yer?

Vejetaryen diyet illa tatsız tuzsuz olacak diye kural mı var? "Etsiz lezzetsiz" diyenler vejetaryen mutfağını daha yakından tanısalar yemek alışkanlıkları değişebilir.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar