Etiket: Güneş

Güneş İlahisi

Sana şükürler olsun Tanrım, bütün yarattıklarınla birlikte. En çok Güneş kardeş için şükürler olsun sana, bizi ısıtan, aydınlatan Güneş için...

Astronomi Nasıl Doğdu?

Geleneklere bağlı çalışmaların kaynağı, ilk insanların doğa olayları karşısında duyduğu korkudur. İnsanoğlu korktuğu ve açıklayamadığı bu olaylara tapınmaya başladı. Bu nedenledir ki astronomi, ilk çağlarda bir büyü ya da dinsel bir tören olarak kabul edildi.

Beslenmenin Duygular Üzerindeki Etkisi

İyi bir yemekten sonra bazen duygularının nasıl değiştiğine dikkat ettin mi? Çünkü ne yediğin ve içtiğin, beyninin kimyasını ve bununla bağlantılı olarak duygularını doğrudan etkiliyor.

En İyi Sen Ol

Tepede bir çam olamıyorsan Vadide bir çalı ol ama Derenin kenarında en iyi küçük çalı Sen ol, ağaç olamıyorsan.

Baharın Gelişi

Kaç günden belliydi. Dün nihayet başladı. Sabahın er vaktinde sulu sepken göverdi yağmur.

Hayat Ağacı

Beş yüzyıldır ayakta kalmış bir ağaç, devamlı akış halindeki bir devinimin içindeki bir girdaptır. Onun görünürdeki sertliğine rağmen, ağaç çevresine açıktır.

Doğa Yıkımına Çözüm: Permakültür

Nerede yaşıyor olursak olalım, bir şeyler yapmaya başlamamız gerekiyor. Öncelikle enerji tüketimimizi azaltarak işe başlayabiliriz.

Yeşil Krallık

Dünyaya daha yakın yaşayan insanların çoğu, kendilerini çevreleyen bitkilerle çok daha zarif ve içten bir ilişkiye sahiptir.
10,861BeğenenlerBeğen
471TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar