Etiket: kural

Ruhsal Gelişim Okulu: Yaşam

Ruhsal gelişim, günlük yaşam içinde olur. Ruhsal gelişim yerde başlar, gökte değil. Yaşamını zenginleştirecek bilgiler edinmek iyidir.

Parayla İlişkimizi Gözden Geçirelim

Paranın yokluğunda, genellikle tek sorunumuzun paranın yokluğu olduğunu düşünürüz. Para bize yaşamdaki basit şeyleri daha dolu olarak değerlendirecek zamanı verebilir, ancak bunu yapmak için gereken saf ruhu ve merakı veremez.

Dünyaya Güvenebilir Miyim?

Çözümlemeye, bölmeye, şeyler arasında kıyaslama yapmaya son verin. Sadece evrenin merkezinde olduğunuzu görün, her şeyi ve her varlığı sonsuz bedeninizin bir parçası olarak kabul edin.

Hayatımızdaki Dayatmalar

Yaşadığımız her anın her kesirinde bir duvarın varlığını farkederiz, kaskatı bir 'bu şeyin içinden geçemezsin' dayatmasını inanarak onaylarız. Bir gün içerisinde kaç an boyunca duyularımız bu duvarları hisseder?

Aşk ve Meydan Okuma

Aşkta ve cinsellikte, bedensel olanla manevi zevki ve aynı zamanda gündelik olanla romansı birleştirmesiyle romantik aşk, bu dünyaya ve onun sunabileceği heyecan verici mutluluğa tutkulu bir bağlılıktır.

Eğilerek Selamlamak

Eğilmek çok ciddi bir çalışmadır. Hareketinizin son anında bile eğilmek için hazırlanmalısınız. Ben merkezli arzularımızdan kurtulmak olanaksız olsa da bunu böyle yapmak zorundayız. Gerçek...

Zen Zihni Başlangıç Zihnidir

Ben merkezli düşüncelerin tümü, engin zihninizi kısıtlar. Herhangi bir başarı ya da benlik duygusuna kapılmadığımızda, gerçekten de başlangıçtayız, demektir.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar