Etiket: sır

Okuma, Okuma, Okuma!

Nereye kadar başkalarının sözlerinde arayacaksın kendi sırrını? Baban gibi ulemaların da olsa, sözü kuyumcu gibi dokuyan şairlerin de olsa, sen kendi sırrını, kendi sözlerinin içinde bulabilirsin ancak.

Ey Sırrı Araştıran Kişi

O sırrın ne olduğunu ikisinden başkası bilemedi. İkisi de yıllardır birbirini arıyordu. İkisi de yıllardır buluşmanın ateşiyle yanıyordu.

Hakikat Nedir?

Sözler, hakikat değildir, ağzımızdan çıkan seslerdir. Yeryüzünün gelmiş geçmiş en yetenekli söz ustaları dahi yaşamın en basit anlarını bile bize gerektiği gibi anlatamaz.

Anneliğe Hazırlıkta Beslenme

Hamilelikten önce, hamilelik sırasında ve hamilelikten sonraki mukussuz diyet, kadını neredeyse Meryem Ana düzeyine yücelten, kutsal bir saflığa büründürür.

Mısır’ın Sırrı

Buradan, Yunan öncesi dünyadan bir yüz bize bakıyor, bize yabancı, ama yine de bize benziyor, yalnızca bir imge ve tuhaf biçimde bulanık, ama yine de bir imge.

Doğunun Gizemci Öğretisi Kundalini

Kundalini uyandıktan sonra, dış gerçekliğin tek gerçeklik olduğuna inanmayı sürdürmek imkansız olur. Ahamkara sizi şimdi olduğunuz kişi yapar, Kundalini sizi olacağınız şey haline getirir.

Tasavvufta Aşk, Sevgi ve Muhabbet

Kainattaki sevginin doruk noktası insandır. İnsan hem sevendir, hem sevilendir. Sevgi, diğer mahlukatta da vardır, ama onlardaki sevginin mertebesi ve izharı (açığa çıkışı) farklıdır.

Dünya Hayatında Huzurun Sırrı

Dünyada rahatlık, insanın haline şükretmesiyle sağlanır. Zenginlik ve fakirlik insanın düşüncesindedir.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar