Etiket: uyum

4-25 Ekim Merkür Retrosu: Göbek Bağlarımız Üzerine Derin Sorgulamalar…

Bazı göbek-bağları sadece biz tuttuğumuz için oradadırlar… Biz kendimizi ait, gerekli, önemli, sahipli hissetmek için, bir şeyi kendimize odak seçer ve onu sınırsız sorumsuz bir biçimde besler ha besleriz.

Sayıların Ermişi Pisagor

Darboğaz’ın karşısında şarabıyla ünlü Sisam Adası’nda Pisagor diye uzun boylu, gür sakallı bir ermiş yaşadı, sayılarla kürelerle uğraştı gece gündüz.

Geçimini Kazanma Sorunu Üzerine

Parçası olduğumuz kültür ve uygarlığın bugünkü durumunda, bütün ömrümüz boyunca çalışmak üzere yetiştiriliriz; gece gündüz çalışıp didinmek üzere. Öyle değil mi?

Kişi Edimleriyle Kendini Gerçekleştirir

Büyük ve genel, küçük ve yerel her konuda, doğa kanunlarıyla uyumlu bir şekilde kendinize yol gösterin. Sizin en yüksek idealiniz, iradenizi doğa ile uyumlu hale getirmek olmalıdır.

Perili Köşk’te Bir şeyler Kımıldanıyor: “Anima”

Bir sinek kuşunun bile mükemmel bir vücut yapısı ve ekosistemi vardır. İnsanoğlu mutlak varoluşu ancak ve ancak mecazi ve sembolik şekillerde temsil, ifşa ve andırmaya çalışabilir.

Baharın Gelişi

Kaç günden belliydi. Dün nihayet başladı. Sabahın er vaktinde sulu sepken göverdi yağmur.

Babil Kulesi, Dilbirliği ve Yeryüzü Barışı

Dil yalnızca insanı insana yaklaştıran, insanları değişik yönleriyle birbirlerine bağlayan bir yol değildir. Dil, insanın tüm evrenle karşılaşmasıdır.

İlişkiler Değişmeden Kalamaz

Aşk, evlilik için zorunlu bir koşuldur, ama gördüğümüz gibi, sürekli mutluluk için yeterli bir koşul olmaktan uzaktır.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar