Güzellik Yürüyüşü

0
893

Dünyada aradığımız neyse görmeye niyetlendiğimiz de odur. Hepsi odaklanma sorunudur. Niyetinizin dünyaya bakışınızı nasıl etkileyeceğini keşfetmek için bir fırsat. Keyfini çıkartın.

Güzellik. Davet edici doğal bir çevrede yürüyüşe çıkın. Yola çıktığınızda kendinizi “güzelliğe” odaklayın. Gözlerinize, kulaklarınıza, bu yerdeki güzelliği göstermesi için bütün duyularınıza rica edin, sonra sadece yürüyün. Yürürken bu isteği zihninizde durmadan tekrarlayın: “Bana güzelliği göster. Bana güzelliği göster…” Sonra ne fark ediyorsunuz görün.

Aynı bölgenin içinden yürüyüş yapan değişik insanların, değişik şeyler fark edecek olması büyüleyici.

Doğal dünyanın güzelliğine tanık olmak onu onurlandıran en iyi yolların sadece biri değil, yaşamımızın geri kalanı için de çok iyi bir araştırmadır. Diğer insanlarla aynı şeyi yapabilir misiniz? Bunu çevrenizdeki hayvanlar ve bitkilerle yapabilir misiniz? Bunu kendinize bakarken deneyebilir misiniz?

Dünyaya açılma. Bir kere “güzelliği” keşfettikten sonra aynı deneyimi yine deneyin ve merkezinizi değiştirin. “Çiçekleri” fark etmeye çalışın. “Yapılara” dikkatinizi verin. Kendi başlıklarınızı oluşturun; bütünleşme, dönüşüm, aile, işbirliği, yalnızlık, paylaşma, merak, hareket.. ne isterseniz. Her seferinde algılamanızın nasıl değiştiğini göreceksiniz. Bitirdiğinizde çevreye teşekkür edin. Dikkat ettiklerinizi günlüğünüze yazın.

KaynakJohn R. Stowe, 'Connecting With Nature'
Yogi
Sağlık Zenginliktir. Huzur Mutluluktur. Yoga Size Yolu Gösterir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz