Etiket: yürüyüş

Kışa Hazır Mıyız?

Ne yazık ki biz insanlar özellikle şehir ortamında ruhumuza ve bedenimize doğayla bütün içinde yaşayabilmesi için gerekli olanakları sunamıyoruz ve bedenimiz yeterince işaret alamaması nedeniyle kendini kışa hazırlayamıyor. Bu yüzden de kışın daha ilk günlerinde soğuk algınlığı yaşayabiliyoruz.

Güzellik Yürüyüşü

Dünyada aradığımız neyse görmeye niyetlendiğimiz de odur. Hepsi odaklanma sorunudur. Niyetinizin dünyaya bakışınızı nasıl etkileyeceğini keşfetmek için bir fırsat. Keyfini çıkartın.

Bir Deneyim: Yalınayak Yürümek

Ayaklarınızla "dinleyin". Taşların üzerinde, kumda, yapraklarda, çamurun içinde, bir derenin içinden yürürken size ne anlatırlar?

Yürüyüş Yapmak Meme Kanseri Riskini Azaltıyor

En son yapılan bir araştırmanın bulgularına göre, kadınlar meme kanseri risklerini her gün yaklaşık 90 dakika yürüyüş yaparak önemli oranda azaltabilirler.

Bakir Doğa ve Yabanilik

Yabani doğada hareket içindeki ekolojik oluşumlar olanca çıplaklığı ve etkileyiciliğiyle görülebilir. Birçok insan vahşi doğada coşkulu veya dini deneyimler yaşamıştır. Bu insanlar değişmiş olarak geri dönerler.

Günde Ne Kadar Egzersiz Yapmalıyız?

Özel alet ya da tesis istemeyen ve açık havada yapılabilecek yürüyüş, hafif koşu gibi sporlar genelde egzersiz olarak da algılanmadığından daha kolay benimsenip rahatlıkla yapılabilmektedir.

En Doğal ve En İyi Egzersizler

En doğal ve en iyi egzersizler, yürüyüş, dans ve şarkı söylemektir. En sonuncusu doğal nefes egzersizidir, çünkü bu egzersiz aynı zamanda göğüs kafesinin de hareket etmesini sağlar.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar