Lüfer operasyonu!

0
136

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürlüğü ekipleri, avlanma yasağının sona ermesinin ardından denetimlerini arttırdı. İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa yapılan denetimlerde, 20 cm’in altında 19 kasa lüfer ele geçirildi.

Balık avlama yasağının sona ermesi ve yasaya rağmen 20 cmin altındaki yavru lüferlerin avlanması nedeniyle denizlerimiz ve balık nesillleri tehlike altında. 174’e giden binlerce yavru balık ihbarının da etkisiyle denetimlere belediyelerce hız verildi.

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi Hal Şube Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince, Su Ürünleri Hali ve Mezat Satış yerlerinde sabaha karşı denetimler yapıldı. Hatırlarsanız 20 santimetrenin altındaki lüferlerin tutulmasına yasak getirilmişti. Fakat bu denetimde belirlenen standartların altında tam 19 kasa lüfer tespit edildi. Yasaya uymayarak yavru lüferleri avlayan balıkçılara ise İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nce işlem yapıldı.

İleri derece ekipman ve radarlarıyla balıkların boyunu rahatlıkla tespit edebilen balıkçılar, artık yavru balığı hedeflememeli. Tüketici olarak yavru balıkları almamalı ve gördüğümüz tezgahları 174’ü arayarak ihbar etmeliyiz. Talebin olmadığı yerde katliam da olmaz! Lüferi son gören nesil biz olmayalım! Siz ısrarla 174’ü aramaya devam edin!

Kaynakwww.olay.com.tr
Avatar
"Doğal bir şekilde yaşayacaksın ve neye ihtiyaç duyarsan onu bulacaksın."

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz