Pilates ve Sırt Ağrısı

0
832

Pilates, sırt ağrısına iyi gelen egzersiz programları ile uyumludur. Özellikle omuriliğin doğru duruşuna dair farkındalık kazanmak ve bu duruşu destekleyen derindeki postüral kasları kuvvetlendirmek, sırt ağrılı hastalar için edinilmesi gereken önemli becerilerdir.

Aşırı hareketten ve intervertebral disklerin ve eklemlerin dejenerasyonundan kaynaklanan ağrılı hastalar, bir Pilates egzersiz programından özellikle fayda görebilirler. Ayrıca, postüral asimetriler de iyileşebilir, böylelikle intervertebral eklem ve disklere binen dengesiz baskıdan dolayı oluşan aşınma ve yırtılmalar azalır.

Pilates, kalça ve omuz kemeri kaslarının gücünü, esnekliğini ve yumuşaklığını geliştirir. Aynı eklemlerle yapılan akıcı ve destekli hareketler, omurgadaki gereksiz eğilmeyi önler.

Pilates programı, aynı zamanda omuriliğe baskı yapan hareket alışkanlıklarımızın farkındalığını da öğretir ve hastaya bu alışkanlıklarını doğru duruşunu korumasını sağlayanlarla yer değiştirmesine yardım eder.  Aşırı baskının farkındalığı ve doğru yere odaklanma, hastanın bedenini etkin bir şekilde kullanmasına yardımcı olur.

Kaynakwww.spine-health.com
Yogi
Sağlık Zenginliktir. Huzur Mutluluktur. Yoga Size Yolu Gösterir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz