Vejetaryen Yemek Servisi

0
383

Eski alışkanlıkları kırmak zordur, eski et merkezli yemek biçimini de bu yüzden değiştirmek zordur. Fakat vejetaryen yemekler bu işi çok kolaylaştırır. Et, balık veya tavuğu mönünün ortasında ikram etmeyince, açık büfe hazırlamak vejetaryenler için daha kolay olur.

Birçok etnik mutfakta insanlar büfeden istedikleri yiyecekleri seçerler ve istedikleri gibi yemekleri birbirleriyle karıştırırlar. Vejetaryen menüyle hazırlanmış yemekler daha ilginçtir.

Bütün kuralları çiğneyebilirsiniz. Başlangıç yemeklerini ana yemek olarak sunun, normalde ana yemek olarak sunacağınız yemeği de daha küçük porsiyonlarla başlangıç yemeği olarak sunun.

Yiyeceklerin rengini, dokusunu, besin değerlerini ve doğal tatlarını bir arada düşünün. Fırında Elmalı Patates veya Fırında Karnabahar ve Makarna yanında yeşil salata veya yeşil sebzelerden oluşan yemeklerle servis yapın.

Kuşkonmaz, yaprak bezelye mönünüzü renklendirir.

Çok basit sebze yemeklerinin üzerine dövülmüş ceviz veya fındık koyarak ya da otlarla süsleyerek hem besin değerini arttırın hem de görünüşünü zenginleştirin.

Soya sosuna buladığınız kabak çekirdeklerini veya susamları fırında kavurup yemeklerin üzerine serpiştirin. Ağzı sıkıca kapanmış bir kavanozda aylarca buzdolabında bekletebilir, gerektikçe salatanın veya sebzelerin üzerine koyabilirsiniz.

Vejetaryen yemeklerin servisinde değişik türlerde ekmekler bulundurun, lavaş gibi yufka ekmeklerinin yanı sıra aklınıza gelen türlü çeşit ekmeği masaya koyun.

KaynakEn Lezzetli Vejetaryen Yemekleri
Avatar
Dünyanın değişimini engelleyen tek kişi sensin. Kendini değiştir, o zaman dünyanın da gözlerinin önünde değiştiğini göreceksin!

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz