Düşün Zamanı Resim Sergisi

0
342

Ressam İnci Ertuğ’un son dönem çalışmalarından derlenen DÜŞün ZAMANI isimli 10. kişisel sergisi siz sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Renklerini tuvallerle buluşturan sanatçı, ortaya etkin, canlı ve dinamik resimler sunuyor. Sanatçı, DÜŞün ZAMANI isimli sergisini Ahmet Hamdi Tanpınar’ın şu dizeleriyle özetliyor: “Ne içindeyim zamanın, ne de büsbütün dışında, yekpâre, geniş bir ânın, parçalanmaz akışında

Ressam Ankara’da doğmuş olup; ilk, orta, lise öğreniminden sonra Ankara Hukuk Fakültesi’ne bir süre devam etmiş,  bu arada Ankara Öğretmen Okulu’nu bitirmiştir. Her zaman, resme ilgisi ve çalışmaları olup, İstanbul’a gelişinden itibaren daha ciddi bir şekil almış ve Prof. Nurullah Berk atölyesine devam etmiştir. Günümüz  sanatçılarından Ekrem KAHRAMAN, Mahir GÜVEN, İrfan ÖNÜRMEN, Altan ÇELEM, Temur KÖRAN ile uzun yıllar tarihi çalışmalarda bulunmuştur. İki yıl sanat tarihi derslerine devam etmiştir. Halen kendi atölyesinde resim çalışmalarını sürdürmektedir.

Pek çok özel koleksiyonda eserleri yer alan sanatçı, İstanbul’daki özel atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Bu özel sergi 4 Mayıs 2013 tarihine kadar Doruk Sanat & Tophane’de siz sanatseverleri bekliyor.

Kaynakhttp://www.doruksanatgalerisi.com/
Avatar
Bilgeliği doğrudan yaşamak, onun hakkında bir şeyler bilmekten daha önemlidir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz