Etiket: Aydınlanma

Bilinçaltının Gücü

Düşünceleriniz olumlu, yapıcı ve sevgi dolu olduğunda, doğru cevabı almanız kaçınılmazdır.

Düşüncenin Gücü

İnsan zihni, akıllıca işlenebilen ya da yabani otların insafına terk edilen bir bahçeye benzetilebilir, ister işlensin, ister ihmal edilsin, bu bahçenin bir mahsulü olacaktır.

Sağlık, Eğitim, Medya ve Klasörler

İnsanların doğaya ve kendilerine uzun vadede problemli ve zararlı uygulamaları anlamaları için sözkonusu problemlerin gerçekleşmesi ya da en azından kapıya dayanması gerekiyor.

Ruhsal Hijyen

Sistemlerin nasıl olur da kendi kendini yok edebildiğini anlamak isterseniz gitmeniz gereken tek yol, rasyonelliğin tanımını anlamaktır. Çünkü rasyonelliğin tek sonucu hiç bir zaman rasyonel olunamayacağıdır.

Benlik Bilincine Ulaşmadaki Aşamalar

Birey olmak, benlik bilinci içerisinde pek çok aşamadan sonra gerçekleşir. İlk aşama çocuğun varlığının farkına varmadan önceki masumiyetidir. İkinci aşama başkaldırmadır.

Aydınlanma Hareketi ve Din

Avrupa kıtasında göze çarpan üçüncü önemli medeniyet hareketi ise 1730'larda başlayan Aydınlanma hareketiydi. Kant'ın deyimiyle insanın artık kendi "vesayetini" kazanma zamanının geldiğine inanılıyordu.

Buda’nın Yolu Nedir?

Kurtuluşa dualarla, itikatlere inançla ya da gizli tarikatlere veya gizemlere katılmakla değil, fakat doğru, değerli bir yaşam sürerek ulaşılır.

Aikido ve Şifacılık

Şifacılık doğaüstü bir şey değil, yüreğimizi tanrısal sevgi enerjisine açıp ona bir kanal olma ve onu başkalarına iletme olgusudur.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar