Etiket: Bilgelik

Su Burçlarının Özellikleri: Yengeç, Akrep, Balık

Doğum haritalarında su elementi güçlü olan kişiler doğumlarından itibaren elle tutulamaz, gözle görülemez unsurların yaşamda genellikle sanıldığından daha büyük bir rol oynadıklarının farkındadırlar.

Kimseyi Ayıplamayın ve Kimseyi Suçlamayın

Bize acı çektiren, şeylerin kendilerinden çok, onlarla ilgili duygularımızdır; başkalarını suçlamak bunu takip eder ve aptalcadır.

Başkalarını Memnun Etmeye Çalışmak Tehlikeli Bir Tuzaktır

Öteki insanları memnun etme çabası içine girdiğimizde, kendimizi etki alanımızın dışındaki yanlış yönlere giderken buluruz.

Evrenin En Büyük Gücü: Logos

Efesli Herakleitos (M.Ö. 540-480), deneydışı felsefenin en büyük düşünürüdür. Günümüzün birçok bilimsel gerçeklerini, deneysel bilimden yüzyıllarca önce, şaşırtıcı bir sezişle kavramış bulunuyordu.

Bilgelik Dolu Bir Yaşam Arayanlarla Alay Edilecektir

Ruhsal gelişim programınıza başladığınızda, size yakın olan insanlar sizinle alay edebilirler ve sizi kibirle suçlayabilirler.

Gelin Kendi Erdemimizi Kendimiz Yaratalım!

Başkalarının bize hayran olmasına bağımlı olmamalıyız. Başkalarının fikirlerine ve düşüncelerine de. Kişisel erdem, dışsal bir kaynaktan alınamaz.

Kimseyi Yargılamayalım!

Ahlaksal gelişimdeki düşüklüğün göstergelerinden birisi de gittikçe artan bir şekilde başkalarını yargılamak, suçlamaktır. Parmakla karşıdakini göstererek suçlamanın kötülüğünü artık anlamak zorundayız.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar