Etiket: düşman

Kısıtlanan Özgürlüğün Bedeli: Öfke ve Nefret

Kişinin ısrarla yüzleşmekten kaçındığı nefret ve öfkenin en ciddi zararlarından birisi de bireyin kendine acımasına zemin hazırlamasıdır.

Korku ve Kaygı Üzerine

Genellikle korkarız, ama korktuğumuzdan habersiz oluruz. Yaşamlarımızı dayanılmayacak kadar büyük endişeler yaratan bilinmedik durumlardan ve travmatik duyguları yeniden uyandırabilecek, hepsi de çok aşina gelen, durumlardan kaçacak şekilde yapılandırırız.

Düşmanı Yenmek

Her savaşta bir yenilen ve bir de yenen olduğuna göre herkesin aynı anda düşmanı yenmesi mümkün olabilir mi? Zaferin herkes için geçerli olması bir hayal mi sadece, yoksa bu öğrenilebilir bir şey mi?

Güzelliğin 7 Düşmanı 12 Dostu

Güzelliğin 7 düşmanı arasında sağlıksız yiyecek, içecek ve kozmetikler en başı çekiyor.

Mutluluğun İki Temel Düşmanı: Istırap ve Can Sıkıntısı

Zihinsel körlük yahut kütlüğün temelinde yatan şey ruh boşluğudur, ki bir sürü çehreye damgasını vurmuştur ve kendisini dış dünyadaki bütün önemsiz şeylere sürekli ve canlı bir dikkatle veren bir zihin durumudur.

Aikido ile Ortaya Çıkan Sevgi Enerjisi

Herkes tanrının varlığına inanıp inanmamakta özgürdür, ama bu yoldan gidenler, bu gücün içlerinden akmasına izin verenler bu sorunun yanıtını kendi gözleriyle görebilirler.

Samimi Bir Gülümseme Her Zahmete Değer

Arkadaşlık çekişme ve öfkeyle, kıskançlık ve aşırı rekabetle oluşur mu? Hiç sanmıyorum. Sadece şefkat bize samimi yakın dostlar kazandırır.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar