Etiket: hasta

Kendini Aşağılama Sendromu Hakkında

Değerli bir insan olduğuna inanmayı reddeden, sırf bu yüzden aşağılanmaya, dışlanmaya boyun eğen o kadar çok insan var ki!

Mutlu Bir Hayatın Reçetesi Nedir?

Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız kendinizi kandırmaktan vazgeçin. Bunu başkası yapamaz… siz kendiniz yapmak zorundasınız!

Herkesin Meditasyon Deneyimi Vardır

Özellikle tatil meditasyon yapmak için çok ideal bir ortamdır, çünkü algılamaya daha açığızdır. Deniz kenarında yaşadığımız günbatımını düşünün.

Kendinize Yardım İçin Vakit Ayırın

Komşumuzun sivri çatısı bize bir zamanlar oturduğumuz ve çok sevdiğimiz eski bir evi, belki de çocukluğumuzun geçtiği evi hatırlatabilir. Bir anda aklımıza peşpeşe bir yığın anı gelir.

Hastalıkların Başlangıcı ve Seyri

Aslında hastalık tektir: Yanlış yaşam tarzı. Ancak hastalık olarak isimlendirilen her vaka, yanlış yaşam tarzına karşı vücudumuzun gösterdiği tepkidir.

Bencil Bekir Efendi

Padişah Sultan Mahmud zamanında, İstanbul'da bir adam yaşarmış. Ama bu adam öyle bencil, öyle kıskanç, öyle kendisini düşünür bir kişiymiş ki, bu konuda meşhur olmuş.

Bebekler Nasıl Beslenmeli?

İyi anne sütüyle emzirilen bir bebeğe ayrıca protein takviyesi gereksizdir ve bu emzirme döneminden sonra da sadece elmayla besleyerek sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilir.

Modern Tıpla Kıyasen Ayurveda

Ayurveda, insanı doku, organ, akciğer gibi tek yönlü değil, tüm organlarıyla ve dokularıyla, fiziksel bedeniyle, ruhsal yapısıyla, bilinç düzeyiyle, hatta yaşadığı ortamla ve makrokozmosla bir bütün olarak ele alır.
10,861BeğenenlerBeğen
447TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar