Etiket: kalsiyum

Bulgurlu Yayla Çorbası Tarifi

Hem tok tutucu hem de kalorisi düşük, proteinli ve kalsiyumlu bir çorba. Yaz aylarında isterseniz taze nane koyarak soğuk da içebilirsiniz.

Enginar – Şifalı Bitkiler

Enginar, safra salgılarını artırır ve sindirimi kolaylaştırır. Kandaki yağ ve kolesterol düzeyini düşürür. Böbreklerin çalışmasını düzenler.

İmambayıldı Tarifi

Kalori değeri düşük bir besin olan patlıcanla yapabileceğiniz hafif bir yemek tarifi.

Vitaminler ve Mineraller

Kötü besleniyorsanız vitamin ve mineral takviyesi yapmanız bir işe yaramaz. Vitamin ve mineraller, ancak vücutta onları tutacak besin kaynağı varsa değerlendirilebilirler.

Minerallerin Faydaları

Veganlar hayvansal gıda dışında kalsiyum alabilirler. En yüksek kalsiyum oranına sahip besinlerden biri susamdır; salatanın üzerine serpeceğiniz biraz susam kalsiyum eksikliğinizi büyük ölçüde kapatır.

Vejetaryenler Ne Yer?

Vejetaryen diyet illa tatsız tuzsuz olacak diye kural mı var? "Etsiz lezzetsiz" diyenler vejetaryen mutfağını daha yakından tanısalar yemek alışkanlıkları değişebilir.

İnsanın Genç Kalmasını Sağlayacak Gıdalar Var Mıdır?

Diyetle birlikte egzersiz de yapılırsa yalnızca yağ yakılmakta, kas kütlesi korunmaktadır. Kas daha çok enerji harcadığından zayıflama daha kolay olmaktadır.

Asit Perhizi Nedir, Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce, detoks sürecindeki diyetinizden et, yumurta ve süt ürünleri de dahil olmak üzere tüm hayvansal gıdaları çıkartmalısınız.
10,861BeğenenlerBeğen
462TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar