Etiket: Öfke

Kısıtlanan Özgürlüğün Bedeli: Öfke ve Nefret

Kişinin ısrarla yüzleşmekten kaçındığı nefret ve öfkenin en ciddi zararlarından birisi de bireyin kendine acımasına zemin hazırlamasıdır.

Korku ve Kaygı Üzerine

Genellikle korkarız, ama korktuğumuzdan habersiz oluruz. Yaşamlarımızı dayanılmayacak kadar büyük endişeler yaratan bilinmedik durumlardan ve travmatik duyguları yeniden uyandırabilecek, hepsi de çok aşina gelen, durumlardan kaçacak şekilde yapılandırırız.

Suçluluk, Istırap ve Kendini Baltalayan Davranışlar

Gerçek duygularımıza ve enerjilerimize kendimizi kapattığımızda, hayatta olduğumuzu hissedebilmek için ıstırap çekeriz.

Mutluluk Bir Seçimdir

Hepimizin gerçekleşmesini istediğimiz rüyalarımız var. Hepimiz içimizin derinliklerinde başka insanlardan farklı olduğumuza, özel ve özgün olduğumuza inanmak istiyoruz.

Mutluluk Nedir?

Mutlu olmak günün yirmi dört saati lay lay lom bir yaşam sürmek değildir. “Tek istediğim mutlu olmak” derken ise doyumlu bir yaşam istediğimizi ifade ederiz.

Gerçeği Görmek İçin Cesaret Gerek

Gerçeği görmememizin nedeni yeterince kitap okumamamız veya yeterince akademik diplomaya sahip olmamamız değil, yeterince cesarete sahip olmamamızdır.

Başkalarının Ne Dediğine Aldırmamak

Başkalarının ne dediğine aldırış etmemeyi başaran bir kişi, bilgelik yolunda adım atmış demektir.

Çağımızın Hastalığı Stres

Stres, yapılacak işlerin çoğalması, kendimize ve dinlenmeye ayırdığımız zamanın azalması, maddi değerlere daha çok yönelme ve manevi değerlerimizi ihmal etme gibi durumlardan kaynaklanan özel bir haldir.
10,861BeğenenlerBeğen
457TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar