Gerçek Yaşam Enerjisi Nedir?

0
1386

Tıp bilimi için insan vücudu, özellikle hastalıklı haliyle hala bir sırdır. Yeni bulunan her hastalık adeta yeni bir sır gibidir. Gerçeklerden ne kadar uzaklaşmış olduklarını ifade edebilmek için yeterli kelimeler bulmak öylesine zor ki! Fizyolojide yaşam enerjisi kavramı çok sık kullanılır, ama ne hekimler ne de doğacılar yaşam enerjisinin ne olduğunu tam olarak anlatamazlar.

Sadece bu yanılgıları bertaraf etmek yeterli değildir, aynı zamanda gerçeği, yepyeni ve kolay görülebilir bir açıklıkla anlaşılır hale getirmek gerekir. Başarımın temel özelliklerinden biri de işte bu anlaşılırlıktır. Hepsinden önemlisi, öğretilerimin sadece gerçeklerden ibaret oluşudur. Bütün bunların dışında kesin olan bir şey var ki o da sağlıklı insan aklıyla kavranamayan her şey zırvadır, bilimsel terimlerle dile getirilse bile.

Sistemsiz, bilinçsiz ve hastanın özel durumuna bakmaksızın herhangi bir hastalığın doğru besinlerle, yani “özel öğünlerle” veya uzun oruç kürleri uygulayarak iyileştirilebileceğine inanmanın ne kadar yanlış ve bilinçsiz bir şey olduğunu öğreneceksiniz.

“Oruç”, yüzlerce yıldan bu yana bir “tedavi yöntemi”, doğanın tek ve şaşmaz bir kanunu olarak bilinmektedir. Bu mukus oluşturmayan besinler için de geçerlidir. Bu İncil’de de belirtiliyor, Hz. Musa’nın 1. Kitabında, meyve ve bitkiler, yani yeşil yapraklar. Fakat tüketimi ve getireceği faydalar neden şimdiye kadar yaygınlaşmamıştır? Çünkü hiçbir zaman hastanın durumuna özel, planlı bir şekilde tüketilmemiştir. İnsanların pek çoğu, vücudun boşaltım seyri ve süresi hakkında veya beslenme şeklinde ne kadar zamanda bir değişiklik yapılması gerektiği konusunda ve hayatı boyunca vücudunda biriken büyük miktarlardaki kalıntılardan arınmanın ne anlama geldiği konusunda hiçbir bilgiye sahip değildir.

Hastalık, vücudun artık, mukus ve zehirleri boşaltmak için başlattığı bir girişimdir. İşte “hastalık” denilen bu sistem doğaya en mükemmel ve en doğal bir şekilde yardımcı oluyor. İyileşmesi gereken hastalık değil, vücuttur. Vücudun çocukluktan bugüne kadar birikmiş olan artıklardan, mukustan, zehirlerden ve tüm yabancı maddelerden arınması, kurtulması gerekiyor. Sağlığa ilaç şişeleri ile kavuşamayız! Vücudunuzu birkaç günlük arınmayla yeniden sağlıklı hale getiremezsiniz. Hayat boyu vücudunuza yaptığınız haksızlığın adilce dengelenmesi gerekir.

Benim tedavi yöntemimde tıbbi müdahale veya ilaç tertibatları yoktur. Benim tedavim tamamıyla yenilenmedir, “genel bir temizliktir”. Bu tedavi kişiye daha önce hiç yaşamadığı mükemmel bir sağlık kazandırır.

Organizmada meydana gelen her tıkanma hastalığın ana kaynağıdır. Tıkanma, sağlıksız bir vücudun, enerji kaybının ve dayanıksızlığın en tahrip edici kaynağıdır.

Başlıca tıkanıklıklar, doğumunuzdan itibaren hiçbir zaman tam anlamıyla boşaltılamayan kalın bağırsaklardadır. Yeryüzünde hiç kimse ideal saflıkta bir vücuda ve kana sahip değil. Tıpta geçen “sağlık” kavramı, aslında hastalıklı bir durumu içinde barındırır.

Toparlayacak olursak, insan mekanizması hareketli bir boru sisteminden oluşuyor. Modern insanın tükettiği besinler asla tamamıyla özümsenmiyor ve geride kalan artıklar da tamamen dışarı atılmıyor. Bu boru sistemi zamanla tıkanıyor ve bu tıkanma da genellikle sindirim sisteminde ortaya çıkıyor. İşte her hastalığın kaynağında yatan asıl neden budur. Bu artıkların sistemli bir şekilde dışarıya atılması, ancak mukussuz diyetle mümkündür.

KaynakProf. Dr. Arnold Ehret, 'Şifalı Besinler'
Avatar
Şifa, Doğa'dan gelir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz