Etiket: fizyoloji

Günlük Ritme Uymanın Önemi

Güneşin ritmine göre erken yatıp erken kalkmak önemlidir. Çünkü insanoğlu güneşin doğma ve batma saatine yakın bir döngüye göre yaşamak üzere programlanmıştır.

Ayurveda’nın Şifalı Bitkilere Bakışı

Ayurveda’da kullanılan bitkiler yılın belirli zamanında, belirli şekilde, sabah erken saatte veya güneş yeni doğduğunda veya çiğ düştüğü zaman, özenle toplanırlar. Bu durum bitkinin, kuvantum düzeyinde, en yüksek ve olumlu titreşimlerle dolu olduğu anıdır.

Doğru Besin En İyi İlaçtır

Hastalıklardan korunmanın en önemli yollarından biri de bedenimizin isteğine uygun alınan gıdalardır. Doğru besin en iyi ilaçtır.

Kan Dolaşımıyla İlgili Yanılgı

Bilim adamları, kan dolaşımıyla ilgili yanlış görüşlerini değiştirmedikleri sürece, hiçbir zaman gerçeği öğrenemeyecek ve hastalığın ne olduğunu bilemeyeceklerdir.

İnsan Kanı Nelerden Meydana Gelir?

Beyaz ırkın kanında çok fazla oranda akyuvar, mukus ve atık maddesi bulunmaktadır, ki bunlarda beyaz renktedir, bu da vücudun genelinde beyaz bir görünüme neden olmaktadır.

İnsanın Kuvantum Mekanik Bedeni

Korku, adrenaline dönüştüğü gibi mutluluk, üzüntü, hepsi maddeye dönüşür. Bu yüzden kuvantum-mekanik beden olduğumuzu bilmemiz çok önemli.

Ayurveda’ya Göre Hastalık Oluşumunun Nedenleri

Her zaman, her yerde büyük bir başarı ve mutluluk söz konusu olur. Çünkü doğanın desteği sizinle beraberdir. Tabii bu durum sağlığa da aynı şekilde yansır.

Yaşam Gücünün Formülü Nedir?

Yaşam gücünün gerçekte ne anlama geldiğini ve hangi büyüklüğe varabileceği, mutlak sağlığın ne olabileceği, bugüne kadar açıklanamamış ve ispatlanamamıştır.
10,861BeğenenlerBeğen
455TakipçilerTakip Et

En çok okunan yazılar