Toprak Burçlarının Özellikleri: Boğa, Başak, Oğlak

0
10371

Toprak elementiyle uyum içinde olmak, kişinin fiziksel duyularıyla ve maddi dünyanın bugün-burada gerçekliği ile temas halinde olduğunun göstergesidir. Toprak burçları diğer burçların esinlenmelerinden, teorik varsayımlarından veya sezgilerinden ziyade kendi duyularına ve pratik mantıklarına güvenirler. Duyuların veya pratik aklın gerçek olarak kabul ettiği “biçimler” dünyasıyla uyum içindedirler ve maddi dünyanın nasıl işlediğini anlama kapasiteleri onlara diğer burçlardan daha fazla sabır ve disiplin sağlar. Onlara ekmeklerini nasıl kazanacaklarını, temel ihtiyaçlarını nasıl sağlayacaklarını ve hedefe ulaşana kadar sabretmek gerektiğini söylemek anlamsızdır. Tüm bu özellikler, toprak burçlarına çok doğal gelir.

Toprak elementi pasif veya “alıcı” elementlerden biri olmasına rağmen, su gibi, bu element de dayanıklılık ve kararlılık gücüne sahiptir. Bu sayede kendisini kollar. Genellikle kendisini ortaya koymamasına rağmen, ona “ait olan” tehlikeye girdiğinde veya güvenliği tehdit edildiğinde savunmaya başlar. Ve verimliliği sayesinde sadece konuşmakla kalmayıp üzerinde o kadar uğraştığı şeyin kendisinden alınmamasını sağlamak için gerçekçi yollardan harekete geçer. Toprak elementi temkinli, özenle planlayan, biraz geleneksel ve olağandışı güvenilirdir. Toprak burçları daha canlı, kıvrak zekalı ve hareketli insanlara kuşkuyla bakarlar. Ve onlardan etkilenmelerine rağmen hava burçlarına biraz mesafeli dururlar. Hava burçlarının bulutlarda dolaştıklarını, uygulamadan yoksun teorilerle çocukça oynadıklarını düşünürler. Ateşin yaşamdan çok hızlı ve güçlü bir fırtına gibi geçerek toprağı kavurup kurutacağını hissederler. Diğer yandan, toprak burçları toplamak, biriktirmek, tutuculuk ve kendini korumak gibi özellikleri paylaşırlar. Bu nedenle toprak suyun kendisini canlandıracağını ve daha fazla üretimi ortaya çıkartacağını hisseder.

Toprak burçlarını güçle donatan özel yetenekleri aynı zamanda en büyük hatalarının kaynağı olabilirler. Maddi dünyayla ilgilenmek, eğer her şeyin göründüğü gibi olduğu abartılırsa, genellikle hayalgücünü kısıtlar. Bu da dargörüşlülüğe, düzene ve alışkanlıklara bağımlılığa ve aktivitenin soyut ve teorik boyutuyla başa çıkma yeteneksizliğine yol açar. Toprak burçlarının, her şeyden çok, görünmeyen dünyanın gerçekliğine açık olmaya ve kendilerini bazı ideallere adamaya ihtiyaçları vardır.

KaynakStephen Arroyo, 'Astroloji, Psikoloji ve Dört Element'
Yogi
Sağlık Zenginliktir. Huzur Mutluluktur. Yoga Size Yolu Gösterir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz